Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо «інвестиційних нянь»
Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо «інвестиційних нянь»

Рада прийняла у першому читанні законопроект щодо «інвестиційних нянь»

Про це повідомляє прес-служба ВРУ.

Законопроект 21 липня підтримали 244 народних депутата.

«Законопроектом пропонується визначити організаційні, правові та фінансові засади державної підтримки інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, а також виокремити новий вид інвестора — інвестора зі значними інвестиціями та інвестиційний проект зі значними інвестиціями, передбачити ряд пільг для таких інвесторів та закріпити статус державної установи, до складу якої входять інвестиційні менеджери, та, яка уповноважується Кабінетом міністрів України на супровід інвесторів у процесі підготовки та здійснення інвестиційних проектів зі значними інвестиціями, тощо», — йдеться в повідомленні.

Також законопроектом пропонується визначити форми (інструментів) надання державної підтримки інвестиційним проектам зі значними інвестиціями.

«Проектом передбачається закріплення статусу державної установи, до складу якої входять інвестиційні менеджери та яка уповноважується Кабінетом міністрів на супровід інвесторів у процесі підготовки та здійснення інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», — пояснюють у ВРУ.

Зазначимо, що законопроект встановлює, що державна підтримка може надаватися інвестору у формі податкових пільг, надання права на користування земельною ділянкою для реалізації інвестиційного проекту зі сплатою орендної плати за спеціальними умовами, забезпечення об'єктами суміжної інфраструктури (автомобільні шляхи, лінії зв'язку, засоби тепло-, газо-, водо- та електропостачання, інженерні комунікації тощо) шляхом будівництва/реконструкції такої інфраструктури за кошти держави.

Слід додати, що загальний обсяг державної підтримки не повинен перевищувати 30% від суми інвестицій у проект.

Законопроектом також пропонується визначити вимоги до інвестиційних проектів та інвесторів, яким може надаватися державна підтримка.

А саме:.

розмір інвестицій у проект має становити щонайменше еквівалент €30 млн;.

проект реалізується на території України у сферах переробної промисловості, інфраструктури та логістики, поводження з побутовими відходами, туризму, охорони здоров'я, освіти, спорту (винятки становлять сфера відновлюваних джерел енергії, добувна промисловість, рослинництво та фінансова сфера);.

у процесі реалізації проекту має забезпечуватись створення щонайменше 150 робочих місць із середньою заробітною платою працівників не менш як на 15% вищою за середню заробітну плату у відповідній галузі в регіоні у попередньому календарному році;.

строк реалізації проекту не має перевищувати 5 років.

«Проектом передбачається запровадження інституту спеціального інвестиційного договору, що укладатиметься між інвестором та урядом України в рамках здійснення інвестиційного проекту зі значними інвестиціями; регламентувати процедуру підготовки заявок та прийняття рішення щодо доцільності чи недоцільності укладення спеціального інвестиційного договору; визначити гарантії прав інвесторів, що реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями», — підкреслюють в Раді.

Джерело матеріала
loader
loader