Погано, що на переговори йшов замголова Нацполіції, – експерт про затримання терориста у Луцьку
Погано, що на переговори йшов замголова Нацполіції, – експерт про затримання терориста у Луцьку

Погано, що на переговори йшов замголова Нацполіції, – експерт про затримання терориста у Луцьку

Максима Кривоша, який захопив людей в автобусі у центрі Луцька, затримали. На щастя, жерт та постраждалих немає. Однак виникають питання щодо процесу звільнення заручників за участі БТРу.

Колишній начальник управління кримінальної розвідки МВС України Валерій Кур в ефірі 24 каналусказав, що виносити зараз звинувачення правоохоронцям важко. 

Він вважає, що помилкою можна назвати те, що на переговори з терористом посилали дуже серйозного керівника поліції, але це мав робити досвідчений комунікатор. Ставити під загрозу життя такого професіонала – не можна. 

"Дуже погано, що на переговори посилають працівників такого рівня, дуже серйозних керівників. Для цього мають бути спеціальні люди. Я не думаю, що той поліцейський, який прийшов, хоча я знаю про його професіоналізм, вміє так само добре говорити. Тобто комунікатор не має бути не поліцейський, це має бути професіонал", – зазначив Кур.

Чому БТР приїхав після затримання

За його словами, ситуація була непередбачуваною, і лише правоохоронці знають, чому спецназ приїхав вже після затримання терориста. 

"Я тут не виправдою співробітників поліції, а кажу, коли ми перебуваємо на лінії вогню, де відбувається процес затримання, то дуже багато залежить від мудрості правоохоронців. Переможців не засуджують, значить це був найоптимальніший варіант", – сказав він.

Водночас Кур похвалив дії президента Володимира Зеленського, адже він взяв на себе велику відповідальність.

"Сьогодні честь і хвала президенту. Повірте, він вчинив абсолютно не по нашому протоколу, він вчиинив, як людина, він взяв на себе відповідальність, а всі інші, які були вказані, мовчали, вирішуючи брати чи не брати на себе відповідальність. Я думаю, що в цій операції все було зроблено на благо людей. Ми зрозуміли, що терорист йшов на переговори, якщо він погодився з президентом говорити, то треба було контактували, і вони це робили", – додав ексначальник управління кримінальної розвідки МВС України.

Захоплення заручників у Луцьку: коротко про головне

  • Терорист 21 липня вранці сам зателефонував до поліції та повідомив, що взяв у заручники пасажирів рейсового автобуса.
  • Терорист пригрозив підірвати себе і усіх пасажирів. Він зазначив, що у нього є гранати й інша зброя.
  • Чоловік називає себе Максимом Плохим, але його справжнє його ім'я Кривош Максим Степанович.
  • У соцмережах він висунув свої вимоги: усі чиновники України, релігійні і політичні діячі мають оприлюднити текст і відеозвернення зі змістом "Я – терорист в законі".
  • За фактом вищезазначених подій поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про захоплення заручників. Згодом СБУ відкрила справу за статтею про теракт.
  • Увечері 21 липня після понад 12 годин перемовин, зокрема з президентом Зеленським, терорист сам здався та відпустив усіх заручників. На щастя, жертв та постраждалих немає.
Теги за темою
Володимир Зеленський Новини України поліція
Джерело матеріала
loader
loader