Міністр Ткаченко хоче знайти компроміс із кінематографістами щодо нових правил пітчингів Держкіно
Міністр Ткаченко хоче знайти компроміс із кінематографістами щодо нових правил пітчингів Держкіно

Міністр Ткаченко хоче знайти компроміс із кінематографістами щодо нових правил пітчингів Держкіно

Міністр Ткаченко хоче знайти компроміс із кінематографістами щодо нових правил пітчингів Держкіно - Фото 1

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав на своїй фейсбук-сторінці після зустрічі з членами Ради з державної підтримки кінематографії 27 липня 2020 року.

«Над проектом положення працювали депутати разом із представниками міністерства, Держкіно та багатьма продюсерами.

Документ і досі на етапі обговорення.

Тому я закликаю одягнути маски та сісти за один стіл перемовин.

У діалозі ми й знайдемо компроміс», – написав він.

Також пан Ткаченко анонсував виплати стипендій членам Ради з держпітримки кіно найближчим часом.

Зауваження та пропозиції приймаються до 4 серпня 2020 року.

Основним нововведенням в цих правилах є обов’язкове додаткове оцінювання досвіду режисера та продюсера, а саме: економічних результатів (зокрема касових зборів вироблених фільмів), результатів участі у вітчизняних або міжнародних кінофестивалях, нагород, отриманих на кінофестивалях, економічна ефективність розповсюдження фільмів в Україні та за кордоном, рейтинги телевізійного перегляду, ефективність показів у інтернеті тощо.

Також пропонується створення двох експертних комісій: експертних комісій, які оцінюють творчу складову кінопроєктів та досвід режисерів-постановників; експертної комісії з фінансово-економічних питань, яка оцінює фінансово-економічну складову кінопроєктів та досвід продюсерів.

Раді з держпідтримки кіно (яка за чинними правилами приймає рішення про переможців пітчингу за оцінками експертних комісій) пропонується оцінювати кінопроєкти і на першому, і другому етапах конкурсу.

Українські кінематографісти називають нові правила дискримінаційними й такими, що можуть призвести до корупції та монополізації ринку, та вимагають не погоджувати їх.

Рада з державної підтримки кінематографії вважає, що запропоновані правила пітчингів суперечать законодавству, та направила до Мінкульту й Держкіно листа зі своїми зауваженнями та пропозиціями.

Теги за темою
Новини Кіно Виробництво кіновиробництво
Джерело матеріала
loader
loader