Уряд планує виплачувати жертвам насильницьких злочинів зі спеціального Фонду відшкодування шкоди потерпілим від тисячі гривень.
Суму визначатимуть окремо за кожен вид злочину.
Він розповів, що у законопроєкті, який розробив Мін’юст, постраждалі від насильницьких злочинів, отримуватимуть компенсацію від держави.
Гроші хочуть стягувати зі злочинця.
Компенсацію планують виплачувати через регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Для цього уряд збирається створити спеціальний Фонд відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких злочинів.
Так, потерпілі з копією висновку судмедекспертизи та копією інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо порушеного провадження зможуть звернутися до відповідного центру або Бюро правової допомоги, які підпорядковуються Мін’юсту.
Банчук запевняє, що законопроєкт передбачає надання потерпілій стороні правової, психологічної допомоги, а також «мінімальне відшкодування завданої шкоди здоров'ю» ще до рішення суду чи органів розслідування про затримання або оголошення в розшук підозрюваного.
Право отримати допомогу матимуть також і родичі загиблої унаслідок злочину особи, як психологічну, так і матеріальну.
Заступник міністра також розповів, що за кожен вид злочину і заподіяну шкоду визначатиметься сума компенсації потерпілому, але щонайменше тисяча гривень.
«Зараз закон передбачає мінімум, який буде встановлюватися.
Але, залежно від можливостей і наповнення Фонду відшкодування шкоди потерпілим, закон прямо передбачає, що урядом за кожен вид злочину і за вид заподіяної шкоди визначатиметься сума компенсації.
Це не реєстр, це буде список.
Виходячи з того, від якої дії і якої шкоди особі завдано, вона матиме право на це відшкодування», — зазначив Банчук.