Долар може втратити статус світової резервної валюти - прогноз
Долар може втратити статус світової резервної валюти - прогноз

Долар може втратити статус світової резервної валюти - прогноз

На думку експертів, зростання ціни на золото демонструє занепокоєння щодо світової економіки...
Ілюстрація REUTERS
Ілюстрація REUTERS

Про це пише Bloomberg з посиланням на Goldman Sachs Group.

Основні ризики

На думку стратегів Goldman, долар стикається з декількома ризиками, а саме: курс Федерального резерву США може зміститися в бік "інфляційного ухилу", зростання політичної невизначеності та зростаючі побоювання, пов'язані з черговим сплеском коронавирусної інфекції в країні.

Накопичення заборгованості в результаті пандемії може призвести до ескалації страхів.

Зростання ціни на золото

Як пише видання, зростання ціни на золото показує зростаюче занепокоєння щодо світової економіки. Банк підвищив свій 12-місячний прогноз цін на золото з 2 тис доларів до 2,3 тис доларів за унцію.

Прискорення інфляції

Падіння американської валюти відбувається на тлі нових прогнозів знецінення долара після історичної угоди країн Європейського союзу схвалили пакет заходів для порятунку економіки від коронавірусу, що прискорило зростання євро і призведе до першого в історії випуску спільного боргу.

Для Goldman Sachs зростаючий рівень боргу в США, який зараз перевищує 80% валового внутрішнього продукту країни, і в інших країнах підвищує ризик того, що центральні банки та уряди можуть допустити прискорення інфляції.

"В результаті роздуті баланси центробанків і величезна пропозиція грошей створюють велику ймовірність того, що коли-небудь в майбутньому, після нормалізації економічної активності, у центральних банків та урядів з'явиться спокуса для підвищення інфляції з метою полегшення накопиченого боргового тягаря", - говорять аналітики Goldman.

Хронологія подій

  • Станом на травень 2020 року запаси золота в центральних банках світу становлять 34 859,33 тонни, в країнах єврозони накопичено 10 776,1 тонни, що становить 58,7% золотовалютних резервів єврозони, говориться в статистичних даних Міжнародного валютного фонду.
  • Національний банк України на 22 липня встановив ціну золота на рівні – 50 тисяч 881 гривню 47 копійок за тройську унцію, для срібла – 580 гривень 33 копійки.
  • Ціна золота на світових ринках станом на ранок 22 липня досягла показника 1 тисяча 860 доларів за тройську унцію, що було рекордним показникам з вересня 2011 року. Ціна срібла на світових ринках станом на ранок 22 липня підскочила до 22,75 дол. за унцію, що є рекордом з вересня 2013 року.
  • 28 липня ціни на золото підскочили до історичного максимуму за останні 9 років. Ціна на золото становила $1974,7 за унцію.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader