Про це він сказав 10 серпня.
«Ми закликаємо наших сусідів до максимальної толерантності, терпимості та відмови від вуличного насильства.
Закликаємо до максимально відкритого, нехай і складного, діалогу.
Тому що тільки широкий діалог дасть змогу забезпечити громадянам Республіки Білорусь вихід з важкої кризової ситуації й чесно обговорити подальші кроки та формати громадської взаємодії.
Тільки взаєморозуміння між усіма сторонами здатне зберегти незалежність країни й забезпечити її подальший рух до свободи та демократії», – сказав пан Зеленський та додав, що ескалація насильства – загрожує негативними наслідками.
Він також наголосив, що Білорусь повинна дотримуватися демократичних стандартів, спробувати в повному обсязі забезпечити власному народу його права та свободи.
Раніше із закликом припинити насильство до білорусів та силовиків звернулася кандидатка в президенти Світлана Тіхановська.
«У нас немає інтернету, усю інформацію ми отримуємо з вхідних SMS-повідомлень.
Це дуже тривожна та фрагментарна інформація.
Я прошу всіх, хто приймає рішення зараз, і особливо командирів спецназівців: не застосовувати силу проти мирних громадян.
У разі провокацій, будь ласка, вживайте лише пропорційні та найнеобхідніші заходи.
Тепер будь-яке протистояння силою безглуздо: країна змінилася.
Ми не повинні бурхливо реагувати на мирний протест.
Ми повинні дбати про себе, дбати про всіх білорусів.
Я завжди підкреслював, що ми діємо лише в межах закону і виключно мирно», – йшлося в зверненні пані Тихановської, яке в ефірі каналу «Настоящее время» зачитала її соратниця Марія Колеснікова.
Правозахисний центр «Весна» повідомив, що під час протестів в день виборів у Білорусі затримали понад 140 осіб.
Водночас унаслідок штурму в ніч на 10 серпня, за даними правозахисників, десятки учасників акції отримали поранення, а один – загинув.
«Молодий чоловік отримав травму мозку, несумісну з життям, після того, як на нього наїхали спецобладнанням на проспекті Переможців.
Офіційного підтвердження смерті наразі немає.
Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала.
Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування.
Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського - Світлани.
Упродовж голосування журналісти фіксували: проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.
Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі.
До їх розгону залучили ОМОН, зокрема, автозак силовиків в’їхав у натовп протестувальників, а міліція стріляла гумовими кулями.
Згідно з результатами Національного екзит-полу станом на ранок 10 серпня, Олександр Лукашенко набрав 80.23% голосів, Світлана Тіхановська – 9.9%.
Натомість, за даними незалежного екзит-полу, на виборах президента Білорусі пані Тіхановська набирає 72,1%, Олександр Лукашенко – 13,7%.