Тіхановська під тиском силовиків записала звернення про відмову від протестів – штаб кандидатки
Тіхановська під тиском силовиків записала звернення про відмову від протестів – штаб кандидатки

Тіхановська під тиском силовиків записала звернення про відмову від протестів – штаб кандидатки

Тіхановська під тиском силовиків записала звернення про відмову від протестів – штаб кандидатки - Фото 1

Звернення Світлани Тіхановської про відмову від протестів записали в кабінеті голови Центральної виборчої комісії Білорусі Лідії Єрмошиної під наглядом двох високопоставлених правоохоронців.

Про це соратниця кандидатки в президенти Білорусі Марія Колесникова сказала 11 серпня на пресконференції, передає «Настоящее время».

Світлана Тіхановська, Марія Колесникова та адвокат Максим Знак 10 серпня поїхали в ЦВК Білорусі, щоб подати скаргу на результати виборів.

Проте до кабінету голови Центрвиборчкому пустили лише кандидатку в президенти.

«Адвокат залишився чекати в приймальні.

Єрмошина дуже швидко покинула кабінет, Світлана залишилася там одна з двома високопоставленими працівниками правоохоронних органів.

Це тривало три години.

У цей час в офіс заходили люди з відеоапаратурою.

Світлана була там без зв'язку з нами.

Недавнє відео – результат цих трьох годин», – розповіла пані Колесникова.

Після візиту в ЦВК Світлана Тіхановська виїхала до Литви.

11 серпня вона опублікувала відеозвернення, у якому сказала: «Я знаю, що багато хто мене зрозуміє, багато засудять, а багато зненавидять.

Але, знаєте, не дай Бог опинитися перед таким вибором, перед яким опинилася я.

Тому, люди, бережіть себе, будь ласка.

Жодне життя не варто того, що зараз відбувається.

Діти – це найважливіше, що є в нашому житті».

@video=//www

Також вранці 11 серпня анонімний телеграм-канал «Жовті сливи», який пов’язують з владою країни, оприлюднив ще одне відео з пані Тіхановською, у якому вона просить «громадян Республіки Білорусь не протистояти міліції та не виходити на площі», а також дотримуватися закону.

@video=//www

Беларусь» пише, що друге відео записали ще 10 серпня, до від'їзду кандидатки в президенти Білорусі в Литву.

«Диван, на якому сидить Тіхановська (на другом відео – ДМ), дійсно дуже схожий на диван з кабінету Єрмошиної, на якому глава ЦВК давала інтерв'ю», – зазначає «Настоящее время».

Тіхановська під тиском силовиків записала звернення про відмову від протестів – штаб кандидатки - Фото 2

Лукашенко «зняв» з передвиборчих перегонів трьох потенційно сильних опонентів - блогера Сергія Тіхановського, ексбанкіра Віктора Бабарика та дипломата Валерія Цепкала.

Проти перших двох порушили кримінальні справи, вони знаходяться під арештом, третій виїхав з країни, побоюючись кримінального переслідування.

Штаби трьох опозиціонерів, яким не вдалося зареєструватися кандидатами у президенти, об'єдналися та просували кандидатуру дружини блогера Тіхановського – Світлани.

Упродовж голосування журналісти фіксували: проблеми з інтернетом, військову техніку на вулицях та багатокілометрові черги виборців, детальніше читайте тут.

9 серпня в Білорусі були проблеми з роботою соціальних мереж і менеджерів, а також перебої в роботі мобільного та кабельного інтернету в операторів By.

Fly, MTS, Life, «Космос ТВ».

Також не працювали сайти багатьох великих медіа країни: державної агенції «БелТА», «Наша нива», «Онлайнер», «Белорусский партизан», незалежний портал TUT.

У компанії «Белтелеком» заявили, що проблеми зі зв’язком з’явились нібито про «перевантаження каналів через зарубіжний трафік».

Водночас недоступні для Білорусі інтернет-ресурси працювали нормально з-за кордону.

10 серпня ще не вирішені проблеми з доступом.

Чинний президент Білорусі Олександр Лукашенко говорить, що в день виборів інтернет в країні відключали нібито з-за кордону, щоб «викликати невдоволення в населення».

Крім того, Олександр Лукашенко сказав, що акції протесту нібито координувалися з Чехії, Польщі, РФ та України.

Прихильники Світлани Тіхановської, після оголошення результатів Національного екзит-полу, вийшли на мітинги в різних містах Білорусі.

До їх розгону залучили ОМОН, зокрема, автозак силовиків в’їхав у натовп протестувальників, а міліція стріляла гумовими кулями.

9 серпня силовики затримали щонайменше 20 журналістів, знімальну групу (три особи) телеканалу «Дождь» видворили до РФ, а українського фотографа Associated Press та кореспондентів російських видань «Медуза» і Daily Storm побили.

Правозахисний центр «Весна» повідомив, що під час протестів в день виборів у Білорусі затримали понад 140 осіб.

Водночас унаслідок штурму в ніч на 10 серпня, за даними правозахисників, десятки учасників акції отримали поранення, а один – загинув.

Речниця Міністерства внутрішніх справ Ольга Чемоданова каже, що «жодних жертв немає».

Міністерство охорони здоров'я також відкидає цю інфомрацію, називаючи її «фейком».

Згідно з результатами Національного екзит-полу станом на ранок 10 серпня, Олександр Лукашенко набрав 80.23% голосів, Світлана Тіхановська – 9.9%.

Натомість, за даними незалежного екзит-полу станом на 20:30 9 серпня, на виборах президента Білорусі пані Тіхановська набирає 72,1%, Олександр Лукашенко – 13,7%.

Із закликом припинити насильство до білорусів та силовиків звернулася кандидатка в президенти Світлана Тіхановська.

Глава польського уряду Матеуш Маравецький, своєю чергою, попросив керівництво ЄС провести позачергового засідання Європейської Ради щодо ситуації в Білорусі.

Натомість президент Китаю Сі Цзіньпін, президент РФ Володимир Путін та президент Казахстану Касим-Жомрат Токаєв привітали Олександра Лукашенка з перемогою на виборах президента.

by і «МБХ медіа».

У Білорусі під час масових протестів, 9-10 серпня, чотири журналісти перестали виходити на зв’язок: кореспондент «Медузи» Максим Солопов, фотокореспондент МІА «Россия сегодня» Ілля Піталев, журналіст «Белсату» Володимир Луньов, головний редактор опозиційного видання «Наша Ніва» Єгор Мартинович.

Теги за темою
Білорусь Новини вибори Інфопростір
Джерело матеріала
loader
loader