Цепкало заявив про формування фронту мобілізації білорусів проти Лукашенка
Цепкало заявив про формування фронту мобілізації білорусів проти Лукашенка

Цепкало заявив про формування фронту мобілізації білорусів проти Лукашенка

Громадян закликали боротися за збереження національного суверенітету Білорусі, демократії та свобод.
Протести в Мінську / REUTERS
Протести в Мінську / REUTERS

Опозиційний політик Білорусі та екс-кандидат у президенти Валерій Цепкало у новому зверненні до громадян заявив про створення фронту національного порятунку країни.

Відео розміщено на каналі Цепкала в Telegram.

«Я об’їхав Росію, Україну, Польщу. Зараз я знову перебуваю в Україні. Ми спілкувалися з білоруськими діаспорами у всіх цих країнах. Звісно, далі ми поїдемо у Литву і Латвію. Вони висловлювали колосальну зацікавленість у створенні Фронту національного порятунку», – заявив він.

Цепкало уточнив, що члени Фронту «повинні взяти естафету» білоруських опозиціонерів й вимагати звільнення всіх політв’язнів Білорусі та проведення чесних й справедливих виборів.

Також члени Фронту будуть ініціювати звернення з цього приводу до інших держав. Зокрема, додав політик, вже ініційований надзвичайний саміт у ЄС з запрошенням всіх зацікавлених осіб.

Фронт, з-поміж іншого, займатиметься мобілізацією білорусів на боротьбу проти порушення Конституції й насильницького захоплення влади Олександром Лукашенком.

Громадян закликали боротися за збереження національного суверенітету, демократії і свобод. Створення фронту також передбачає захист демократичного вибору народу від масових й силових фальсифікацій з боку влади.

Цепкало про Україну

Валерій Цепкало / Фото: REUTERS
Валерій Цепкало / Фото: REUTERS

Напередодні виборів у Білорусі Валерій Цепкалов ефірі українського телеканалу заявив, що держава повинна будувати з Україною добрі відносини. Таку ж теплу заяву опозиціонер висловив 3 серпня адресував й Росії.

«З усіма країнами — нашими сусідами нам треба встановлювати нормальні відносини. З Росією традиційно — це у нас головний партнер. Україна – наш другий за значимістю партнер. Зовсім у нас погані відносини сьогодні з Польщею, з країнами Балтії, хоча це три країни Євросоюзу, з якими ми маємо спільні кордони. Ми дуже сильно переживаємо через те, що відбувається між Росією та Україною. Ми б хотіли, щоб цей конфлікт нормально вирішився, щоб ми увійшли в те становище, яке існувало до 2014 року», — сказав він.

Протести в Білорусі: хронологія

  • 9 серпня в Білорусі пройшли президентські вибори. У ЦВК оприлюднили попередні результати. Так, за чинного президента Олександра Лукашенка проголосували 80,23% виборців, за Світлану Тихановську - 9,9%, за Анну Канопацьку - 1,68%, за Сергія Черечня - 1,13%, за Андрія Дмитрієва - 1,04%, проти всіх - 6,02%.
  • 9 серпня ввечері тисячі жителів Білорусі вийшли на стихійні акції протесту, сталися сутички з силовиками. У Мінську співробітники правоохоронних органів стріляли в протестуючих гумовими кулями.
  • У понеділок ввечеріпротести поновилися. Силовики в Мінську знову відкрили вогонь по протестуючих. У МВС Білорусі підтвердили загибель одного з демонстрантів.
  • Кандидат в президенти Тихановська заявила про те, що вважає себе переможцем минулих виборів, і закликала свого суперника, чинного президента Олександра Лукашенка, до переговорів. Надалі Тихановська відмовилася від участі в акціях протесту. За словами її прес-секретаря, політик не хотіла б опинитися поруч зі своїм чоловіком, Сергієм Тихановським, у СІЗО. Згодом стало відомо, що вона виїхала до Литви. 
  • Увечері 11 серпня в Мінську та інших містах Білорусі знову почали збиратися учасники протесту.ОМОН майже відразу почав їх затримувати.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Джерело матеріала
loader
loader