Олександр Лукашенко відреагував на спільну пропозицію Польщі, Латвії, Литви і Естонії стати посередниками для врегулювання ситуації в Білорусі. Він заявив, що йому "не потрібні жоднііноземні посередникита уряди".
Про це він сказав 15 серпня на засіданні в Центрі стратегічного управління в Міністерстві оборони, пише "БелТА".
За словами Лукашенко, окрім посередництва, Білорусі нібито пропонують створення закордонного уряду: "Слухайте, у нас є нормальне уряд, створений за Конституцією. Нам не потрібні жодні закордонні уряди, жодні посередники. Мені здається, що, не ображаючи керівництво цих республік, я хочу сказати: ви у себе лад наведіть".
Він також додав, що жоден уряд за кордоном ніколи не буде управляти країною, на що вказує історія. "Невже історію не вивчали?" - підкреслив він.
Щодо ситуації в середині Білорусі Лукашенко сказав: "Потихеньку починають або продовжують розгойдувати обстановку, наше суспільство. Добралися до трудових колективів. Я вже багато раз говорив про це. Просто хочу в черговий раз сказати, що з цього нічого не вийде. Країну ми нікому не віддамо. Ситуацію ми утримаємо".
Водночас МЗС Білорусі встигло відреагувати на рішення ЄС ввести санкції і запевнило, що збирається зберегти комунікацію і продовжити діалог з Євросоюзом, нехай він і складний.
Прессекретар МЗС Анатолій Глаз заявив, що "санкції - це кінець політики". І головне питання наразі - чи має ЄС політику стосовно Білорусі, тому що білоруське відомство її має.
"У зовнішній політиці Білорусі Євросоюз однозначно є одним з пріоритетних напрямків, - додав він.
Нагадаємо, що 13 серпня лідери Польщі, Латвії, Литви і Естонії опублікували спільне звернення для Лукашенка і запропонували стати посередниками для мирного вирішення ситуації в Білорусі. Вони також виклалисвої вимоги: припинити насильство, звільнити затриманих і почати діалог з народом.
Відео Реакція Європи: у Берліні заговорили про можливі санкції проти Мінська
Про можливі санкції проти Мінська заговорили у Берліні. Європейський союз закликає Білорусь поважати свободи громадян і відмовитися від насилля. Провести позачерговий саміт Євросоюзу з білоруського питання вимагає Варшава. Тим часом Лукашенко приймає вітання з перемогою від інших диктаторів. Це вже зробили китайський лідер Сі Цзіньпінь, президенти Азербайджану, Казахстану, Таджикистану та Киргизії. Привітальну телеграму в Мінськ відправив Володимир Путін, а глава Чечні Рамзан Кадиров опублікував спільне фото з Лукашенком і назвав його другом Росії. Чи наважиться Євросоюз на санкції – у прямому включенні.