АМКУ підозрює Roshen у монополії на ринку патоки
АМКУ підозрює Roshen у монополії на ринку патоки

АМКУ підозрює Roshen у монополії на ринку патоки

Про це йдеться у повідомленні на сайті АМКУ.

Як зазначається, найбільшими вітчизняними виробниками патоки крохмальної кукурудзяної (сиропів) є суб'єкти господарювання, які входять до складу групи Roshen.

«Група Roshen протягом 2018−2019 років мала структурні ознаки монопольного (домінуючого) становища на цьому товарному ринку», — повідомляють в АМКУ.

За наявною у відомстві інформацією, в ході ведення своєї господарської діяльності група Roshen протягом 2018 встановлювала різні ціни, а також різні умови придбання патоки для певної групи споживачів — кондитерських фабрик.

«У 2019, посиливши ринкову владу в зв'язку з забороною імпорту з Російської Федерації патоки (сиропів), група Roshen підвищила ціни на патоку власного виробництва для всіх покупців, які були об'єктом цінового аналізу», — пояснює АМКУ.

При цьому в ході дослідження, яке передувало початку справи, АМКУ не було встановлено об'єктивних причин для підвищення цін цієї групи.

«Такі дії групи Roshen по відношенню до суб'єктів господарювання — конкурентів на ринках кондитерських виробів (в тому числі і Кондитерської корпорації» Рошен «), могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції між ними.

АМКУ починає розслідування, збір і аналіз доказів у справі», — підсумували у відомстві.

Корпорація Roshen, один з найбільших в Україні виробників кондитерських виробів, включає в себе Київську, Маріупольську (Донецька обл.), Кременчуцьку (Полтавська обл.) і дві Вінницькі кондитерські фабрики, ПАТ «Вінницький молочний завод «Рошен», Літинський племзавод (обидва — Вінницька обл.), а також Липецьку фабрику «Рошен» (РФ), Клайпеди кондитерську фабрику (Литва) і фабрику Bonbonetti Choco (Угорщина).

Джерело матеріала
loader
loader