Оприлюднено перший звіт Іранської організації цивільної авіації щодо розшифровки даних з кабіни пілота літака МАУ, який було збито на початку року під Тегераном.
Як повідомляє Reuters, згідно з аналізом «чорних скриньок», друга ракета потрапила в літак через 25 секунд після першої.
"Через дев'ятнадцять секунд після того, як перша ракета потрапила в літак, голоси пілотів всередині кабіни вказували на те, що пасажири живі ... Через 25 секунд друга ракета потрапила в літак", – йдеться в повідомленні державного телебачення Ірану.
Зазначається, що екіпаж літака - два пілоти та інструктор, які також були в кабіні, намагалися до останнього моменту контролювати літак.
Катастрофа літака МАУ в Ірані: що сталося
- 8 січня в Ірані розбився літак «Міжнародних авіаліній України», який виконував рейс за маршрутом Тегеран-Київ. Загинули 176 осіб. На борту Boeing 737 перебували 11 громадян України, зокрема 9 членів екіпажу, а також громадяни Ірану, Канади, Швеції, Афганістану, Німеччини і Великої Британії.
- Через три дні президент Ірану Хасан Рухані визнав, що український лайнер був збитий «в результаті ненавмисної людської помилки» і пообіцяв притягнути винних до відповідальності.
- 18 липня стало відомо, що Іран передав бортові самописці з літака МАУ до Франції на дослідження.
- 21 липня очільник МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що зчитування «чорних скриньок» літака МАУ пройшло успішно.
- Заступник міністра закордонних справ Єнін повідомив, що розшифрування «чорних скриньок» зі збитого літака МАУ підтвердило незаконне втручання в його політ.
- 30 липня у Києві відбулися переговори з іранською делегацією щодо виплати компенсацій після збиття літака.
- 31 липня Кулеба повідомив три головні результати переговорів з делегацією Ірану щодо компенсацій у справі збитого літака МАУ. Зокрема, серед іншого, Іран включився у переговорний процес щодо встановлення всіх обставин трагедії, притягнення всіх винних до відповідальності і виплати всіх необхідних компенсацій. Також Іран погодився виконати усі свої зобов'язання за міжнародними конвенціями у сфері авіації. Водночас, нині немає відповіді на запитання, якою буде сума компенсацій.
- У жовтні в Тегерані відбудеться наступний раунд переговорів з Іраном у справі збитого літака МАУ.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Переклад: Андрій Василюк