/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F240%2F14ba1c28bb4d19338c264c91db80040b.jpg)
НБУ виводить з обігу монету у 25 копійок
НБУ виведе з обігу ще одну монету - у 25 копійок. З 1 жовтня кварта припинить бути грошима. Втім протягом трьох років монети можна буде можна буде здати в банки. Нагадаємо, вже два роки Нацбанк поступово вилучає монети. В забуття вже пішли 1, 2 та 5 копійок. Про старі-нові гривні, і не тільки, дивіться в економічному огляді Генадія Вівденка.
* * *
Від 1 жовтня в Україні вийдуть з обігу банкноти старих зразків, надруковані до 2003 року, - про це на 24 річницю запровадження національної валюти гривні повідомили в НБУ. Застарілі купюри всіх номіналів вилучатимуть та утилізуватимуть. На сьогодні їх у загальному обігу менше, ніж 2 відсотки і ними практично не послуговуються. Насамперед активно виводитимуть паперові гроші попередніх поколінь номіналом 1 та 2 гривні, а також одногривневу монету жовтого кольору, виготовлену до 2018 року. Надалі НБУ планує скоротити кількість номіналів банкнот і монет до дванадцяти замість колишніх сімнадцяти. Дизайн монет від однієї до 10 гривень може змінюватися. А монета 25 копійок наразі відійде у минуле - в Центробанку стверджують, що це не створить незручностей для громадян.
Олексій Шабан, заступник голови НБУ:
Все це перш за все про спрощення готівкових розрахунків і звісно про економічну доцільність, як для держави так і для національного банку, так і для учасників. 25 копійок - чому настав час, наразі ці копійки не розмінюються з готівкового обігу.
* * *
Мінфін сумлінно виконав свої зобов'язання перед зовнішніми кредиторами, повернувши їм загалом 2 мільярди 100 мільйонів доларів. З них три чверті - погашення державних облігацій України, випущених ще 2015 року. Плюс 400 мільйонів доларів - виплати за відсотками міжнародних позик. Україна наразі вдало розраховується з інвесторами за зовнішніми боргами, не зважаючи на війну на Сході та пандемічну кризу. Виконання українських зобов'язань перед міжнародними фін-інституціями особливо значуще на тлі цьогорічних дефолтів у таких країнах, як Ліван та Аргентина.
* * *
На держпідприємстві "Антонов" повідомили, що виготовили перший літак АН-178 без російських комплектувальних. За словами гендиректора літакобудівного заводу Олександра Лося, дві третини спецобладнання для літака надійшли зі Сполучених Штатів Америки. Одна третина - вітчизняного виробництва. АН-178 - перший літак серійного виробництва, виконаний у рамках ухваленої програми імпортозаміщення через воєнну агресію Росії, розпочату 2014 року.

