"Надягнули на голову маску і вивезли до кордону": опозиціонерку Ковалькову насильно видворили з Білорусі
"Надягнули на голову маску і вивезли до кордону": опозиціонерку Ковалькову насильно видворили з Білорусі

"Надягнули на голову маску і вивезли до кордону": опозиціонерку Ковалькову насильно видворили з Білорусі

Ольга Ковалькова (зліва) дала прес-конференцію у Варшаві / фото t.me/rada_vision
Ольга Ковалькова (зліва) дала прес-конференцію у Варшаві / фото t.me/rada_vision

Про це опозиціонерка розповіла на прес-конференції, яка пройшла в Білоруському домі у Варшаві, йдеться в повідомленні Координаційної ради в Telegram .

Повідомляється, що спецслужби запропонували їй вибір: або її вивезуть з країни, або далі будуть тримати в ув'язненні, причому терміни ув'язнення будуть постійно додаватися. Їй надягнули на голову маску, поклали на підлогу машини і вивезли до прикордонпереходу Брузги. Там вона була видворена на нейтральну смугу, на польській стороні її підібрав рейсовий автобус і привіз до Варшави.

"Я закликаю всіх білорусів не зупинятися, продовжувати мирні протести, виходити з провладних організацій, профспілок і приєднуватися до боротьби. Зараз ми бачимо, що кожен може стати лідером і зібрати навколо себе однодумців. Нас більшість, і ми переможемо. Наша сила в єдності! ", - сказала Ковалькова.

Раніше про те, що Ковалькова покинула Білорусь, повідомив журналістам прес-секретар Координаційної ради Антон Родненков.

Затримання Ковалькова і адміністративний арешт

  • Ольга Ковалькова була затримана ОМОНом 24 серпня біля прохідної тракторного заводу, куди приїхала з представником страйкому МТЗ Сергієм Дилевським, щоб обговорити з робочими ситуацію на підприємстві, де другий тиждень ініціювали страйк.
  • 3 вересня 10-денний термін адміністративного арешту закінчився. Однак вранці в той же день стало відомо, що Ольгу будуть знову судити в суді Центрального району Мінська. Ковалькову засудили ще на 15 діб, визнали винною в участі в мітингу біля готелю «Планета» 23 серпня. Вона вину не визнала.
  • До заяви Ковалькової не було відомо, на яких умовах її відпустили до закінчення терміну арешту.

Що відбувається в Білорусі: хроніка протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
  • Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
  • Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
  • Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
  • Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
  • Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
  • В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
  • 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Андрій Василюк

Джерело матеріала
loader
loader