Чинна система освіти в Україні не враховує викликів сьогодення, серед яких, зокрема, пандемію коронавірусу COVID-19 та збройна агресія РФ проти країни. І для подолання труднощів, які нині постали перед державою, необхідно змінити систему освіти.
Про це свідчать результати аналізу програмно-апаратного комплексу "СОТА", повідомив голова РНБО Олексій Данілов під час наради.
З його слів, аналіз системи вищої освіти показав системну кризу, яка формує потенційні та реальні загрози державній та національній безпеці України. А також виявив диспропорції серед закладів вищої та професійної освіти, розрив між системою освіти та виробництвом, акцент на підготовці спеціалістів для технологічно застарілих галузей виробництва.
"Ми маємо розуміти, що ситуація за кілька років може стати критичною. Система вищої освіти не може просто видавати дипломи, ми повинні орієнтуватися на ключові галузі, які визначатимуть наше майбутнє", - сказав Данілов.
Очільник РНБО зауважив, що наразі важливо збільшити кількість фахівців з урахуванням саме потреб ринку праці у довгостроковій перспективі, роблячи акцент на розвиток інноваційного сектору економіки. Данілов висловив переконання, що вихід з кризи можливий завдяки глибокій реформі системи освіти.
"Вихід з кризи можливий лише шляхом глибокого реформування системи освіти, і це необхідно здійснювати в контексті вдосконалення державної політики інноваційного розвитку України", - наголосив він.
Також на нараді учасники наголошували на:
- необхідності перегляду підходів до формування державного замовлення з урахуванням довгострокової економічної стратегії держави та можливостей працевлаштування випускників,
- зміни системи ліцензування закладів професійно-технічної та вищої освіти,
- розвитку концепції дуальної освіти.
- постійному моніторингу ринку праці,
- розробці кар’єрної мапи за спеціальностями
- реалізації концепції навчання протягом усього життя.
Раніше у Державній службі зайнятості повідомили, що в Україні майже 518 тисяч осіб безробітних. Із них половина має диплом про закінчену вищу освіту, дещо менше, 33%, закінчили професійно-технічний навчальний заклад і 17% осіб, які нині без роботи, мають лише повну середню освіту.
Нагадаємо, що українські вищі навчальні заклади у зв'язку з епідемією коронавірусу отримали від МОЗ нові рекомендації щодо навчання студентіву 2020/2021 навчальному році. ВНЗ радять пильно стежити за дотриманням карантину в студентських гуртожитках і проводити заняття студентів-медиків в аудиторіях, які не перебувають в лікарняних корпусах.
Відео До "Сніданку" завітав абітурієнт, який склав іспити з математики та фізики на 200 балів
Історії успіху наших випускників просто надихають на нові звершення. У нас у гостях ще один рекордсмен ЗНО. Він склав іспити з математики та фізики на 200 балів. Навчався в Польщі, але повернувся в Україну, і саме слова президента змінили його плани. Майбутній Ілон Маск – Остап Нєженський і його мама Олена.