Національна поліція закрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання роботі журналістів програми «Схеми», на яких був здійснений напад навесні 2019 у селищі Чабани на Київщині.
У поліції повідомили Радіо Свобода, що причина закриття – «закінчення строку досудового розслідування». Адвокати «Схем» готують оскарження.
«За результатами досудового розслідування у зазначеному кримінальному провадженні 22 липня 2020 прийнято рішення про його закриття у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування, яке в установленому законом порядку не скасовано», – йдеться у повідомленні.
Також ситуацію із закриттям справи коментувала адвокат «Схем» Оксана Максименюк.
«Незрозуміло, на яких підставах слідство вирішило закрити провадження, адже в матеріалах справи було багато доказів, які могли б лягти в основу обвинувального вироку і притягнення до відповідальності. Фактично були і особи впізнані, і отримано відеозапис того, що відбувалося у кабінеті селищної ради і як перешкоджали роботі журналістів, і як вдарили оператора та пошкодили техніку. Тому рішення слідства про закриття справи нам незрозуміле», – заявила вона.
Вона додала, що редакція досі не отримала постанову про закриття справи, що є незаконним.
«Наступний наш крок – подання клопотання про надання копії постанови про закриття кримінального провадження. А далі – підготовка скарги до суду про незаконність закриття кримінальної справи», – зазначила вона.
Напад на журналістів "Схем": історія подій
6 березня 2019 року під час зйомок у селищі Чабани у Київській області на знімальну групу програми «Схеми: корупція в деталях» у складі журналістки Катерини Каплюк та оператора Бориса Троценка був здійснений напад.
Інцидент стався у приміщенні Чабанівської селищної ради. Чоловіки завдали травм оператору і зламали відеокамеру. Серед тих, хто перешкоджав зйомці, були двоє заступників Чабанівського селищного голови Олександра Киризлієва.
Журналісти впізнали двох чиновників. Це Володимир Чуприна – заступник селищного голови з питань роботи житлово-комунального господарства та Юрій Бондар – заступник селищного голови з питань роботи виконавчих органів.
Також зйомці перешкоджали представники громадської організації «Розвиток Київщини», почесним головою якої є сам селищний голова Чабанівської ради Олександр Киризлієв. За свідченням знімальної групи, серед нападників був – голова цієї ГО Валерій Присяжний. Наразі вони публічно не коментували інцидент.
Після обстеження у лікарні медики діагностували у Бориса Троценка струс мозку.
У серпні 2020 року Спеціалізована антикорупційна прокуратура скасувала підозри в причетності до незаконного відчуження 15 гектарів особливо цінних земель Національної академії аграрних наук України п’ятьом посадовцям НААН. Про ймовірні земельні махінації, в результаті яких державна земля Національної академії аграрних наук переходила у приватну власність керівництва академії та членів їхніх родин йшлося в розслідуванні «Аграрні барони».
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Олег Давигора