Верховна Рада ухвалила закон про розвідку
Верховна Рада ухвалила закон про розвідку

Верховна Рада ухвалила закон про розвідку

Парламент ухвалив закон про розвідку / фото УНІАН
Парламент ухвалив закон про розвідку / фото УНІАН

Як передає кореспондент УНІАН, за законопроект № 2412-д проголосували 258 народних депутатів.

Хто займатиметься розвідкою

Законом визначено, що розвідувальними органами є Служба зовнішньої розвідки України; розвідувальний орган Міністерства оборони України; розвідувальний орган центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері охорони державного кордону.

Водночас законом передбачено, що контррозвідувальні підрозділи Служби безпеки України також можуть проводити розвідувальні заходи для отримання інформації в інтересах контррозвідки. Перелік таких підрозділів визначає президент України.

Також президент України визначає організаційну структуру розвідувального органу, а загальна чисельність кадрів Служби зовнішньої розвідки України визначається законом. Ця служба здійснює розвідувальну діяльність у зовнішньополітичній, економічній, військово-технічній, науково-технічній, інформаційній, екологічній сферах, сфері кібербезпеки.

Відповідно до закону, безпосереднє керівництво розвідувальними органами здійснюють керівники, які призначаються на посаду і звільняються з посади президентом України.

Законом передбачено, що перед призначенням на посаду в розвідувальному органі особа, а також, у певних випадках, співробітник проходять психофізіологічне дослідження з застосуванням технічних засобів фіксації реакцій людини.

Також законом передбачено державний захист співробітників розвідувальних органів та їх близьких родичів.

Що дозволяється розвідувальним органам:

Серед іншого, закон дозволяє розвідувальним органам використовувати рахунки в національній та іноземній валютах у банках та інших фінустановах, під оперативним контролем здійснювати пересування осіб або предметів через державний кордон та використовувати співробітників під прикриттям.

Структури прикриття можуть створюватися як на території України, так і за її межами, водночас документи таких структур можуть містити повністю або частково несправжні відомості про події, явища та факти.

Відповідно до визначених основних завдань, українська розвідка має своєчасно забезпечувати споживачів розвідувальною інформацією, сприяти реалізації національних інтересів України та протидіяти зовнішнім загрозам нацбезпеці України.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Експерт оцінив зміну керівництва військової розвідки
  • "А як же суверенітет?": нардеп Бурміч розкритикував закон "Про Службу зовнішньої розвідки"
  • Зеленський: зусилля розвідки сприяли отриманню статусу члена Програми розширених можливостей НАТО
  • Рада визначила своїх представників до комісії, що буде обирати керівника САП

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: Надія Пришляк

Джерело матеріала
loader