КИЇВ. 18 вересня. УНН. Національне антикорупційне бюро України має залишатися інституційно незалежним. Про це йдеться в офіційній заяві НАБУ стосовно визнання неконституційними окремих положень закону "Про НАБУ", передає УНН із посиланням на пресслужбу бюро.
"Рішення Конституційного Суду, яким визнано окремі положення Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" такими, що не відповідають Основному Закону, на думку НАБУ, є черговою спробою заблокувати боротьбу з політичною корупцією та очищення судової гілки влади у державі", - йдеться у заяві.
Наголошується, що Конституційний Суд щодо Національного бюро робить це втретє: до цього, у 2019 році, судді визнали неконституційною статтю про незаконне збагачення та позбавили НАБУ права анулювати через суд незаконні угоди, укладені державними підприємствами. Зазначається, що "кожне з цих рішень, за дивним збігом обставин, з'являлось у відповідь на ефективну роботу НАБУ за кожним зі згаданих напрямків".
"Згідно з останнім рішенням КСУ, впродовж наступних трьох місяців до Закону України "Про НАБУ" мають бути внесені зміни, покликані врегулювати правові аспекти функціонування Національного бюро, які наразі, на думку суддів КСУ, не відповідають Основному Закону", - зазначається у заяві.
НАБУ, повідомляє, що водночас викликають занепокоєння "наміри окремих політичних сил, насамперед пов'язаних із фігурантами розслідувань НАБУ, ревізувати цей закон у частині позбавлення Національного бюро інституційної незалежності, використовуючи рішення КСУ як привід для реалізації задуму".
"Наголошуємо, що незалежність НАБУ є базовою засадою, яка визначає спроможність інституції протистояти тиску у процесі розслідування корупційних злочинів, вчинених ТОП-корупціонерами, та притягати їх до відповідальності", - йдеться у заяві.
Також у НАБУ інформують, що за п'ять років розслідувань НАБУ та САП притягнули до відповідальності понад 800 осіб, серед яких чинні та колишні народні депутати, міністри та їхні заступники, посадовці вищої ланки. Близько 500 осіб очікують на вироки Вищого антикорупційного суду.
"Тому закликаємо парламентарів у процесі доопрацювання Закону "Про НАБУ" зберегти інституційну незалежність Національного бюро як запоруку ефективної боротьби з ТОП-корупцією. У свою чергу НАБУ готове долучитися до процесу підготовки та обговорення цих змін", - зазначається у заяві.
Окрім того, у заяві наголошується, що Національне бюро працює у штатному режимі.
Нагадаємо, КСУ визнав низку положень закону про НАБУ неконституційними.
Як повідомлялося, НАБУ просить НАЗК провести перевірку на предмет наявності конфлікту інтересів у діях народного депутата-одного з авторів подання до КСУ щодо Закону "Про НАБУ".