У разі проведення понад 50% уроків у дистанційному форматі вчителям певних предметів дозволено оцінювати учнів не за 12-бальною шкалою, а за власними критеріями. Учням можуть ставити "зараховано"/"незараховано".
Про це йдеться на сайті Міністерства освіти і науки.
Дозвіл діє для таких предметів, як "Фізична культура", "Трудове навчання", "Образотворче мистецтво", "Музичне мистецтво", "Основи здоров'я", а також окремих предметів варіативної складової, але лише, якщо понад половина уроків проводиться у дистанційному форматі.
Така можливість для шкіл визначена законом "Про повну загальну середню освіту". У статті 17 закону йдеться, що за вибором результати учнів можуть оцінюватися за власною шкалою. Водночас зазначається, що у разі запровадження такої шкали, оцінювання згодом все одно має бути переведене у бали.
Нагадаємо, навчатимуться школярі дистанційно чи очно залежатиме від карантинного зонування, яке наразі діє в країні. Найсуворіші обмеження - у так званій "червоній "зоні, де школи зачинені для відвідування.
Від 1 вересня навчання у школах розпочалося у всій Україні, крім регіонів "червоної зони". Вчителям та учням молодших класів дозволяють бути без масок. У МОЗ рекомендують школам відкрити різні входи для учнів молодших і старших класів, щоб діти не перетиналися. З цих же міркувань уроки рекомендують розпочинати у різний час для різних класів. Наприклад, із 15-хвилинним проміжком.
Відео Вимушена домашня освіта: чому навчання через Інтернет доступне не всім українським школярам
Позаду тільки 2 тижні навчання, а на "дистанційку" перевели вже десятки шкіл та сотні класів по всій країні. Діти знову змушені вчитися з дому, але почути вчителя пощастить не всім. Бо 17 тисяч населених пунктів банально не мають якісного провідного Інтернету. Біда і з обіцяною всеукраїнською платформою для дистанційної освіти, її досі не створили. Чому Інтернет досі не став доступним для всіх та як діти вимушено отримують освіту вдома – у сюжеті.