Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна планує приєднатися до санкцій Євросоюзу проти Білорусі.
"Я хочу подивитися на остаточне юридичне рішення, хто там в цьому списку. Але так, ми налаштовані приєднатися до цих санкцій, бо тут вже йдеться про питання послідовності політики", - заявив Кулеба в інтерв'ю BBC News Україна 2 жовтня.
В МЗС наголошують, що Україна планує приєднатися саме до персональних санкцій щодо певних представників білоруського керівництва.
"Що стосується економічної взаємодії - ми не плануємо атакувати. Ми не плануємо робити Білорусі ще гірше - ми бажаємо їй тільки добра. В нас немає в планах якогось ембарго, запровадження якихось обмежень на торгівлю", - повідомив Кулеба.
Також Україна не зменшуватиме рівень дипломатичного представництва в Мінську.
"Я не бачу підстав для розриву дипломатичних відносин або для пониження присутності України в Білорусі до рівня тимчасового повіреного, як у нас це з Росією" - зазначив міністр.
Нагадаємо, що лідери країн ЄС дали "зелене світло" санкціям проти білоруських чиновників, причетних до фальсифікації виборів та розгонів мітингів. Але поки що без Лукашенка.
Своєю чергою, у Мінську вже заявили про відповідь на санкції ЄС - запроваджують проти Євросоюзу власні обмеження та погрожують розірванням дипломатичних відносин. Утім, список тих, хто підпадає під санкції, не публікуватимуть.
Пізніше санкції проти білоруських чиновниківзапровадили і Сполучені Штати. У санкційний список потрапили вісім офіційних осіб Білорусі, в тому числі ряду силовиків.
Відео Більше 9 годин знадобилося лідерам країн ЄС, щоби дати "зелене світло" білоруським санкціям
Євросоюз остаточно погодив білоруські санкції. Але поки що без Лукашенка. У "чорному" списку майже 40 посадовців, причетних до фальсифікації виборів та насильства під час розгонів мітингів. Рішення про застосування санкцій ЄС планує ухвалити уже сьогодні під час другого дня саміту в Брюсселі. Які ще теми обговорюватимуть лідери ЄС, розповів кореспондент Радіо Свобода Григорій Жигалов.