Ситуація з COVID-19 в жовтні-листопаді може стати надважкою – науковці
Ситуація з COVID-19 в жовтні-листопаді може стати надважкою – науковці

Ситуація з COVID-19 в жовтні-листопаді може стати надважкою – науковці

Ситуація з поширенням коронавірусу протягом жовтня-листопада загрожує стати надважкою, в першу чергу для медичної системи країни.

Уповільнення кількості хворих можливе шляхом повернення до більш жорсткого карантину.

Про це повідомляє УНН із посиланням на аналіз подальшого поширення COVID-19, який виконав Світовий центр даних з геоінформатики та сталого розвитку.

"Тенденція поширення хвороби в більшості країн світу і в Україні продовжує погіршуватися.

Характер зростання кількості хворих людей змінився з лінійного у травні-серпні 2020 року на чітко виражений експоненційний у вересні-жовтні цього року.

Протягом жовтня-листопада ситуація загрожує стати надважкою, в першу чергу для медичної системи країни", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що переважна більшість населення країни повернулася до звичайного способу життя, нехтуючи елементарними засобами захисту від захворювання.

"В серпні 2020 року системі охорони здоров’я України і суспільству в цілому не вдалося зупинити наростання пандемії, що викликало неочікувано високий рівень щоденно інфікованих людей", - йдеться у повідомленні.

На думку лікарів-інфекціоністів такий характер поширення коронавірусу може бути уповільнений лише в результаті повернення до більш жорстких обмежувальних заходів, особливо на початку навчального року.

Остаточна перемога над хворобою можлива лише в результаті поступової появи колективного імунітету людей, при якому антитіла мають виробитися приблизно у 60%-70% населення.

"Природний плин цього процесу може відбуватися протягом року.

Його суттєве пришвидшення можливе лише в результаті масової вакцинації населення", - йдеться в результатах аналізу.

Джерело матеріала
loader
loader