У низки добровольців, які беруть участь у випробуваннях російської потенційної вакцини проти коронавірусу "Супутник V", під час постреєстраційних досліджень виявили COVID-19.
Про це заявив директор розробив препарат Центру Гамалії Олександр Гінзбург у коментарі "РИА Новсти", передає РБК.
За словами Гінзбурга, захворілі учасники досліджень могли одержати як вакцину, так і плацебо. Попередньо встановити, хто отримував препарат, а хто - речовину без лікувальних властивостей, можна буде в середині листопада.
Директор центру стверджує, що скарг на здоров'я від добровольців, які брали участь в перших клінічних випробуваннях вакцини влітку, не було.
- Володимир Путін заявив, що в Росії, не дочекавшись третьої фази випробувань, зареєстрували першу вакцину від коронавірусу, а його доньці вже зробили щеплення.
- Згодом цю заяву розкритикували у Німеччині, назвавши схвалення вакцини без третьої фази випробувань "ризикованим експериментом на людях".
- Як повідомлялося, реєстрація препарату до завершення фази III має високі ризики. Адже саме під час цієї фази отримують основні докази ефективності, а також збирають інформацію про небажані реакції, які препарат може викликати у окремих груп пацієнтів: осіб з ослабленим імунітетом, людей, що мають супутні захворювання тощо.
Відео Світ в очікуванні вакцини проти COVID-19: хто ж буде першим
У листопаді чи грудні світ може побачити першу офіційно затверджену вакцину від COVID-19. Про це пишуть найкращі наукові видання — "Nature" і "The Lancet". Що ж відомо про лідерів у цій гонитві і на якого виробника найбільші сподівання наукового світу? Дивімось!