Чому карантин вихідного дня шкідливий для України
Чому карантин вихідного дня шкідливий для України

Чому карантин вихідного дня шкідливий для України

Чому карантин вихідного дня шкідливий для України

11.11.2020

Оригінал – на сторінці Сергія Фурси в Facebook

І знову про проблеми з логікою в нашому королівстві. Отже. Завдання. Влада хоче уберегти бізнес. І влада хоче врятувати від колапсу українську медицину.

Рішення – Україна готова запровадити карантин вихідного дня, який не зупинить епідемію, але вдарить по бізнесу. Геніальне рішення.

В Україні спостерігається неконтрольоване зростання захворюваності коронавірусом. Це факт. І медицина – на межі. Це теж факт. Не будемо зараз шукати відповіді на запитання, чому так трапилося, що хвиля епідемії застала нас зненацька, хоч ми як майстри з боротьби з коронавірусом готувалися до цього 9 місяців. Так сталося.

Отже, різко зростає захворюваність коронавірусом. Чи зможемо ми її зупинити, запровадивши карантин вихідного дня, закривши у вихідні торгові центри, ресторани та інший бізнес у сфері послуг. При цьому основними джерелами передачі коронавірусу є квартири, громадський транспорт, церкви?

Новини за темою

Питання риторичне. Плюс багато хто з тих, хто потребує шопінгу, піде не у вихідні, а в будні. Але. У вихідні ви мали два дні,а в будні – кілька годин. Увага, питання. В якому випадку щільність покупців буде більшою. А ще навряд чи хтось закриє церкву, куди всі підуть у неділю і там співатимуть. Так само як всі підуть на концерти в четвер і п'ятницю.

Таким чином, карантин вихідного дня не зможе істотно вплинути на динаміку поширення коронавірусу. Це напівзаходи, імітація бурхливої діяльності, але не більше.

При цьому по бізнесу він якраз вдарить. 50 відсотків виручки непродуктового рітейлу припадає на вихідні, навіть якщо якийсь відсоток цих продажів перейде на будні. При цьому, навіть якщо на будні перейде 5 відсотків продажів, вони утворюють натовп, як при 50, просто тому, що у нас є вузьке горло вечора буднього дня.

Ресторани і кафе теж сильно постраждають. У них теж вихідні дають левову частину виручки.

І найбільш прикро, що постраждають ні за що. Тому що це не допоможе зупинити неконтрольоване зростання епідемії.

Що буде в підсумку? Спочатку по бізнесу вдарять карантином вихідного дня. Мине місяць – і зрозуміють, що це не працює. І тоді бізнес доб'ють повноцінним локдауном. Контрольним. У голову.

Нерозумно? Ще б пак. Стандартно.

Локдаун – це останній крок, на який має йти держава. І ключова вимога до нього – це ефективність. Щоб бізнес не страждав просто тому, що якомусь чиновнику захотілося прикрити свій зад. А саме так виглядає карантин вихідного дня. І так, коронавірусний фонд потрібен якраз для такого моменту. Допомагати тим, хто постраждав від локдауна. Але це вже з області фантастики.

Сергій Фурса

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику "думка", ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]

 
 

 

 

#коронавірус карантин #"карантин вихідного дня" #підтримка бізнесу #епідемія коронавірусу
Джерело: 112.ua
Теги за темою
Карантин епідемія коронавірусу
Джерело матеріала
loader
loader