/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F492246ec-ff21-4eb4-a1fb-5c99ca440bb6.jpeg)
На Майдані знову піаряться, учасникам обіцяють небачені пільги
Наближається сьома річниця початку Євромайдану і навколо цієї теми починають створювати ажіотаж
Приурочивши до річниці, депутати від "Слуги народу" Анатолій Остапенко та Олег Арсенюк внесли в Раду проект закону, який передбачає надання великих пільг для учасників і членів сімей учасників Небесної сотні.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F8b6fd8b8-c89f-47d6-88b9-5dabb8488807.jpeg)
Депутати по-різному відреагували на таку ідею і, швидше за все, закон не приймуть.
Багато політиків і політичні сили піарилися на темі Майдану і до сих пір продовжують це робити.
Депутати пропонують виділити для втілення закону в життя 86,2 млрд. грн.
Всіх, хто може розраховувати на допомогу держави розділили на три категорії: члени сімей Героїв Небесної Сотні, постраждалі в Революції гідності (ті, хто зверталися за допомогою в період з 21 листопада до 22 лютого 2013 року), ті, хто став згодом інвалідом (період той же).
Читайте нас в Telegram і Viber
Так само в законопроекті прописали, в яких галузях і які пільги можна отримати. Всі категорії приблизно рівні.
Медицина - учасникам Майдану або членам їх сімей гарантують безкоштовні медичні послуги і препарати, зубопротезування, надання допомоги щодо забезпечення психічного здоров'я, санаторно-курортне лікування раз на два роки, першочергове оздоровлення дітей.
Освіта - будь-яка освіта буде компенсована, держпідтримка навчання в держ- і комунальних установах, першочергове надання місця в школах і дитячих садках, оплата підвищення кваліфікації.
Житло - підтримка на покупку або будівництво житла, іпотека, яку допоможуть виплатити місцеві бюджети, ремонт раз в 10 років теж з коштів місцевого бюджету, першочергове виділення землі.
Компенсація витрат - 75% на оплату ЖКП і абонентської плати за телефон, закупівлю газу, безкоштовний проїзд в міському транспорті і компенсація вартості бензину - в сільській місцевості, 50% компенсації для міжміських поїздок.
Соціальні гарантії - виплата допомоги при тимчасовій непрацездатності в обсязі 100% від зарплати, підвищення пенсії на 25% від прожиткового мінімуму, право дострокового виходу на пенсію для чоловіків після 55 років, жінок - після 50 років за певних умов.
Інші пільги мають на увазі надання безоплатної правової консультації, звільнення від судового збору, підтримка бізнесу, для немолодих учасників допомогу працівників на дому і оформлення соціального захисту.
Також пропонують виплатити матеріальні компенсації сім'ям загиблих у розмірі 1 млн. грн.
Депутат Євген Шевченко висловився, що «більш асоціального і тупого законопроекту ще не було».
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc2c693c4-c00a-460e-adf9-fd11ec3543ce.jpeg)
Максим Бужанський також зазначив, що закріплення особливого статусу за учасниками Майдану свідчить про сумніви суспільства щодо позитивності цієї події.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fd0564f80-c44e-4788-8cc6-8c28b3a74a76.jpeg)
Нагадуємо, портал MY.UA повідомляв про те, що Кабінет міністрів не має наміру скасовувати карантин "вихідного дня" і всіляко намагатиметься переконати в його необхідності парламент.
Незважаючи на брак коштів у бюджеті, ПФУ продовжує виплачувати пенсії в установленому порядку і у встановлений термін. У світлі перерахунку прожиткового мінімуму, пенсійні виплати зміняться. Читайте докладніше на порталі MY.UA.
Підписуйтесь на наш канал в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard

