/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Febf75076-7e48-4800-aa1e-9bfa8cc2ce94.jpeg)
Уряд вирішив добити українців: ціна на електроенергію збільшиться у рази
Подорожчанню електричній енергії у 2021 році бути і це здорожчання може бути вдвічі та навіть в четверо за прогнозами фахівців та експертів, що може суттєво вдарить по гаманцях споживачів. Повідомив про це на своїй сторінці в Фейсбуці Сергій Лямець.
За його словами, електроенергія в Україні для населення і промисловостей повинна повністю зрівнятися. І навіть електроенергія з часом для споживачів багатоповерхівок та приватного сектору стане дорожчою ніж для заводів.
«Саме так це в країнах Європи: електроенергія для населення в рази дорожча, ніж для промисловостей, заводів та фабрик», - зазначив журналіст.
Все, за словами Сергія Лямеця, просто, промисловість споживає електроенергію у великій кількості за що і отримує знижки – так званий бонус від держави.
Ми є у Viber!
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fea0d91f4-e849-4242-949b-ee70efa3b787.png)
«Ми живемо при посткомунізмі та й доходи населення в найбіднішій країні континенту не дозволяють впровадити "кращі європейські практики". За даними служби статистики Євросоюзу Eurostat, ціна на електроенергію для бізнесу в Україні за 1 півріччя 2020 у 2,1 раза нижче середньої ціни в країнах Європейського Союзу, а для населення - нижче в 4,5 раза», - дописав Лямець.
Тому з 2021 року за даними, Міненерго Україна змушена підняти оплату за споживання електроенергії населенню.
За даними ЗМІ, Міненерго електроенергетична галузь влітку 2020 року переживала кризовий період – скорочення споживання електрики через карантин. Компанія «Енергоатом» скаржилася, що атомні електростанції змушені вимикати блоки.
Компанія "Енергоатом", одна з українських компаній яка на своїх АЕС виробляє більше 50% електроенергії в Україні, на сьогодні він виробляє найдешевший ресурс.
Долучайтесь до нас в Telegram!
«Що ми маємо 1,68 гривні за кіловат, адже 90 копійок вже не відображають економічну ефективність виробництва електроенергії для населення. Замість 90 копійок має бути ціна десь 1,5-2 гривні, все залежить від того, як все порахують. Те, що більше 100 кіловатів – грубо кажучи, замість 1,68 має бути 2,5 гривні. Хоча з іншого боку той же ринок електроенергії має продукувати різні ліміти тарифів. Тобто нічний тариф взагалі має бути дешевий. Якщо туди вийде «Енергоатом» – так, він може продавати ту електроенергію населенню за великим рахунком і по 20, і по 30 копійок за кіловат, і виграють люди, які палять електричне опалення вночі», – зазначив експерт з української енергетики.
Отже, навіть скасування пільгових 100 кВт-год не допоможе. Тому залишається чекати прийнятих рішень від Міненерго та повних роз'яснень, щодо підвищення тарифів, як для населення, так і для підприємств.
Також портал MY.UA писав, що згідно з опублікованими раніше даними ПФУ, середній розмір пенсій для різних категорій українців до початку жовтня поточного року виріс на приблизну ціну батона.
Не пропустіть наші новини на каналі в Twitter та читайте нас у Flipboard

