Патріотизмом ситий не будеш: українських лікарів масово переманюють за кордон
Міністр охорони здоров’я повідомив, що 15 грудня у Верховній Раді будуть приймати законопроект бюджету на 2021 рік. Стане зрозуміло, чи готова українська держава платити лікарям гідну заробітну плату, оскільки все більше лікарів обирають працю за кордоном
Польський уряд у рамках програми боротьби проти коронавірусу прийняв постанову спростити працевлаштування для українських та білоруських лікарів.
Українська лікарка, котра працює в Польщі, розповіла телеканалу Zik, що на батьківщині, особливо в теперішніх умовах, нормально працювати просто неможливо.
«На краще нічого не змінюється. З лікарями ніхто не рахується. І не тільки з лікарями – взагалі з медперсоналом – медсестрами, санітарками, які дуже важко працюють» - говорить жінка.
Вона приїхала разом з чоловіком та донькою до Польщі ще в 2017 році. До того подружжя працювало в районній лікарні на Львівщині – вона лікарем-бактеріологом, чоловік – хірургом-ендоскопістом.
Зважилися на переїзд не від легкого життя. Пані Наталія отримувала заробітну плату 6 тисяч гривень. Вона спілкується зі знайомими і зараз – ситуація не змінилась.
На сьогоднішній день у перерахунку на гривні лікарка отримує 22 тисячі і є працівником середньої ланки.
Її чоловік в Україні отримував теж близько 6 тисяч гривень, зараз у Польщі його заробітна плата 100 – 150 тисяч гривень.
У Польщі подружжя теж працює у невеликому містечку у районній лікарні.
Але адаптуватися та працювати за фахом за кордоном непросто. Спочатку парі довелося попрацювати на заводі.
За різними даними у Польщі не вистачає близько 70 тисяч медиків. Тому не дивно, що їхня влада шукає способів переманити фахівців з близького зарубіжжя, особливо з України.
Вимогою є мінімум трьохрічний досвід. Працевлаштовують на 5 років. Диплом повинен затвердити консул в Польщі, проводять додаткове навчання. Процедуру максимально спростили, кваліфіковане навчання триває лише рік.
Раді бачити Вас на наших каналах Telegram та Viber!
Рекрутори не поспішають пропонувати українським медикам роботу, оскільки процедура не до кінця зрозуміла. Але початок вже покладено.
У будь-яку польську лікарню можна відправити резюме, оформлене польською мовою, та пакет необхідних документів та отримати запрошення на роботу.
За даними електронної системи охорони здоров’я з квітня2020 року в Україні звільнилося понад 5 тисяч лікарів.
При чому їдуть не лише у Польщу, є чимало українців і в Німеччині.
Українська мігрантка Марія Запотоцька розповіла, що лише у її відділенні працює троє лікарів з України. Вона з чоловіком проживає у місті Швабмюнхен. Заробітчани їдуть найчастіше у Баварію, але популярні й інші частини країни.
Дівчина розповіла, що продовжує навчання та працює за фахом. Початкова заробітна плата 4,5 тисячі євро.
«Це та ж сама інтернатура, тільки оплачувана» - говорить молода лікарка.
Роботодавці допомагають навіть знайти житло, покращити знання мови та адаптуватися. При деяких лікарнях є гуртожитки.
Раніше портал MY.UA повідомляв, що через погодні умови зросла кількість звернень то травматологів. Лікарів не вистачає, під кабінетами черги.
Міністр Степанов стурбований ситуацією в країні. Якщо влада не дослухається до порад МОЗ - лікувати буде нікому. Чому цінний кожний медпрацівник - дізнайтесь на MY.UA.
Читайте нас також в Twitter
Слідкуйте за нами в Flipboard