День великомучениці Варвари: чому це свято вважають жіночим
День великомучениці Варвари: чому це свято вважають жіночим

День великомучениці Варвари: чому це свято вважають жіночим

В четвер, 17 грудня, православні відзначають свято великомучениці Варвари.

Свята Варвара визнана жіночою заступницею, тому цей день вважається святом прекрасної половини людства. У статті ми розповімо про народні прикмети на 17 грудня, які говорять про те, що цього дня не можна робити усім жінкам.

День великомучениці Варвари: чому це свято вважають жіночим - Фото 1

Читайте нас в Telegram та Viber!

У католицтві до святої Варвари зверталися під час грози, як до захисниці від блискавки. Православні ж молилися їй про те, щоб уникнути раптової смерті без покаяння. Жінки на Русі просили у Варвари заступництва перед чоловіком або свекром. Особливо святу шанували вагітні, які просили про захист для себе і дитини. 

На Варвару, як правило, наставав час лютих морозів, звідси і ще одна назва дня - Варварині морози. У народі про цей день говорили: "Тріщить Варюха - ховай ніс та вухо".

Проте в цей час дороги ставали міцними. В цей день на чистому, морозному небі особливо яскраво сяяли зірки і створювалося враження, що ночі стали світлішими. Тому вірили, що з Варвариного дня ночі починали убувати: "Варвара від ночі украла і до дня приточала". 

Оскільки день Варвари близький по даті до дня святого Миколая, то саме з цієї миті вважали, що почався святковий період.

Жінкам не рекомендується працювати в день святої Варвари. Крім того, згідно з прикметами цього дня, не варто покидати будинок без гострої необхідності, інакше є ризик загубитися і замерзнути. Варварин день - це жіноче свято, коли усі жінки знаходяться під захистом святої покровительки дня. Встигніть попросити у Варвари захисту і допомоги, здоров'я і радості, а також жіночого щастя.

І не забудьте, що цього дня жінкам заборонено виконувати важку фізичну роботу, а також ту, що вважається суто жіночою: рукоділля, шиття, в'язання. 

Однак можна мити посуд, прибирати у будинку, стирати і готувати їду. 

Нагадаємо, раніше портал новин MY.UA повідомляв про те, що 16 грудня відзначають день Івана Мовчанника. Дізнайтеся, чому цей день краще провести в тиші.

А ще ми писали про те, що українці обурені поборами на святкуванні річниці створення ПЦУ. Дізнайтеся подробиці в матеріалі.

Приєднуйтесь до нас в Twitter!

Слідкуйте за нами в Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader