Від звільнення утримуваних осіб до нових ділянок розведення: на чому наполягала українська сторона у ТКГ щодо Донбасу
Від звільнення утримуваних осіб до нових ділянок розведення: на чому наполягала українська сторона у ТКГ щодо Донбасу

Від звільнення утримуваних осіб до нових ділянок розведення: на чому наполягала українська сторона у ТКГ щодо Донбасу

У середу, 16 грудня, в режимі відеоконференції відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) щодо врегулювання конфлікту на Донбасі на рівні глав делегацій. Українська сторона продовжувала наполягати на реалізації низки заходів.

Про це повідомляється на сторінці української делегації для участі у ТКГ у Facebook.

Як зазначається, на зустрічі не було представника президента РФ в ТКГ Бориса Гризлова.

"Українська делегація знову нагадала про свою позицію - основою врегулювання є весь комплекс домовленостей, досягнутих в рамках Нормандського формату, а також Мінські домовленості як такі, і підтверджує свою готовність продовжити послідовно працювати для їхньої реалізації, для чого, зокрема, і запропонувала свій "План спільних кроків"", - йдеться в повідомленні.

Очільник української делегації Леонід Кравчук вимагав від російської сторони, як учасника ТКГ, взяти на себе політичну відповідальність та офіційно визначити свою позицію щодо необхідності виконати домовленості, досягнуті на вищому рівні у Парижі.

"Консолідована позиція лідерів держав Нормандського формату, які ухвалили під час своїх зустрічей низку документів щодо врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, є головним дороговказом для подальшої роботи. Українська делегація не залишає впевненості у тому, що ця позиція продовжить бути основою ефективної спільної роботи і в рамках ТКГ", - заявляють в українській делегації.

Так, з цією метою українська сторона продовжує наполягати на реалізації наступних заходів:

  • безперешкодний доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ) та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
  • звільнення утримуваних осіб;
  • розблокування російською стороною роботи КПВВ;
  • фіналізація домовленості про дев’ятнадцять ділянок розмінування;
  • фіналізація домовленості про чотири нові ділянки розведення;
  • забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України.

Нагадаємо, що Верховна Рада до 31 грудня 2021 року подовжила дію законопроєкту №4467 про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Відео Кравчук озвучив український варіант плану спільних кроків для ТКГ

Остаточно припинити конфлікт на Сході, провести вибори в так званому ОРДЛО вже за кілька місяців, а до нового року обміняти полонених - всіх на всіх . Український варіант плану спільних кроків для ТКГ озвучив "Інтерфаксу-Україна" очільник нашої делегації Леонід Кравчук. Київ, зокрема, пропонує демілітаризувати окремі ділянки Донецької та Луганської областей, аби провести місцеві вибори уже 31 березня. Та щонайперше, каже Кравчук, всі збройні формування мають бути розпущені, а найманці й озброєння повинні полишити тимчасово окуповані території Сходу України. Також Київ має поновити контроль над кордоном і забезпечити на територіях так званих ОРДЛО нормальну життєдіяльність. Подробиці - у сюжеті.    

Кравчук озвучив український варіант плану спільних кроків для ТКГ
ТСН. 12:00
  • Facebook 7
  • Twitter 4
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Віра Хмельницька
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader