День святого Миколая 19 грудня: як правильно відзначати свято і чого не можна робити
День святого Миколая 19 грудня: як правильно відзначати свято і чого не можна робити

День святого Миколая 19 грудня: як правильно відзначати свято і чого не можна робити

Народне свято Микола Зимовий відзначається 19 грудня.

У цей день православні християни вшановують пам'ять Миколи Угодника (Миколи Чудотворця). Інші назви свята: День святого Миколая, Микола Морозний, Зимник.

У православ'ї цей день завершує триденний комплекс Варварин день - Саввин день - Миколин день.

Історія свята

Микола Чудотворець народився в 3-му столітті в грецькій колонії Патари. З дитинства перейнявся християнством і вирішив присвятити йому своє життя. Його дядько - єпископ Микола Патарський - спершу зробив юнака читцем, а потім звів у сан священика. Всі багатства, отримані у спадок від батьків, Микола віддав на благодійність. Пізніше Микола став єпископом в місті Міри Лікійські. Він був затятим проповідником християнства. Також Миколі приписують руйнування декількох язичницьких храмів і численні чудеса, творені силою молитви.

Читайте нас в Telegram та Viber!

День святого Миколая 19 грудня: як правильно відзначати свято і чого не можна робити - Фото 1

Чиїм покровителем вважається святий Миколай

На Русі святителя здавна вважали захисником обмовлених і вірили, що він може допомогти невинно засудженим. Також його називають покровителем моряків, купців і дітей. Йому молилися і хлібороби про гарну погоду і добрий врожай. Другий, після Бога, заступник - так говорили про Миколу наші предки. Жебраки, просячи милостиню, також згадували про Миколу.

Чого потрібно, а що не можна робити в День святого Миколая

У цей день не можна сумувати, адже вважається, що це принесе суворі морози. Також не дозволяється сваритися в День святого Миколая, а ще краще - примиритися з кривдниками або самим попросити вибачення. Добре в цей день відправитися в храм і помолитися цьому святому. Вважається, що Микола Чудотворець допомагає тим, хто стає на шлях істинний і готовий визнавати свої помилки. Він також захищає всіх дітей, тому матерям варто звернутися в молитві, просячи про здоров'я і благополуччя своїх чад.

Нагадаємо, що раніше MY.UA повідомляв про те, чому свято великомучениці Варвари вважають жіночим.

А також писали про те, що 18 грудня - свято Сави Освяченого і розповідали, що потрібно, а чого категорично не можна робити в цей день.

Приєднуйтесь до нас в Twitter!

Слідкуйте за нами в Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader