КИЇВ. 27 січня. УНН. Вивчення можливості серологічних (ІФА) тестів виявляти антитіла в гострій фазі хвороби було проведено серед зразків, зібраних у хворих на 1-7 день COVID-19. Для порівняння використовувалися українські ІФА-тести на антитіла DIA і американські “Bio-Rad”. Про результати проведеного порівняльного аналізу на своїй Facebook-сторінці розповів професор, доктор медичних наук, міжнародний експерт в сфері охорони здоров’я і епідеміології та президент компанії DiaPrep System Inc. Михайло Фаворов, повідомляє УНН.
Цитата
“Дослідження проведено при використанні спеціально розробленої панелі (код „КТЕ“) зразків, зібраних у хворих, на 1-7 день хвороби, позитивних на COVID-19 RNA, PCR тестом. Хворі в гострому періоді хвороби, позитивні методом ПЛР, вважали так званим „Золотим стандартом“ порівняння для тестів ІФА. Панель зразків розроблена співробітниками міжнародно акредитованої за стандартами ISO-17043 (A2LA accreditation) і ISO-17025, лабораторії”, — написав Фаворов про проведене дослідження.
Деталі
За результатами порівняльного аналізу частота виявлення антитіл під час розпалу COVID-19 у хворих трьома тестами DIA (Україна) і “Bio-Rad” (США) коливається в межах 59.3% — 72%.
“Найбільш високий відсоток виявлення антитіл в зразках хворих — 72% (63% — 79.9%) — показав тест DIA-SARS TOTAL (українського виробництва — ред.), побудований на принципі подвійного антигенного сендвіча, що включає визначення різних (теоретично будь-яких) субкласів антитіл людини”, — зазначив Фаворов.
Результати
Підсумувавши отримані результати, епідеміолог підкреслив, що статистично при порівняльному аналізі ІФА-тестів DIA (Україна) і “Bio-Rad” (США) різниці не виявлено — всі вони визначають в межах 59.3% — 72%.
“Статистично значимої різниці в частоті виявлення антитіл у осіб в гострій фазі хвороби COVID-19, позитивних ПЛР, при порівнянні трьох представлених тестів Діапроф і БіоРад не виявлено”, — написав Фаворов.
Додатково
Раніше Фаворов повідомив, що вчені групи ДІА (компанії DiaPrep System Inc. і “Діапроф-Мед”) розробили унікальну валідаційну панель для ІФА-тестів на антитіла, яка може приймати рішення щодо чутливість і ефективність.
Відзначимо, єдиною альтернативою ПЛР-тестування, яка виявляє COVID-19 в гострій фазі з такою ж точністю (а іноді — і краще), є розроблений українськими вченими “Діапроф-Мед” ІФА-тест DIA®-SARS-CoV-2-Ag-R на антиген.
При цьому одне з головних переваг українського тесту на антиген — виявлення COVID-19 за 7 днів до перших симптомів і, відповідно, гострої фази.
Нагадаємо, дослідження Центру по контролю і профілактиці захворювань (CDC) США показали, що виявлення в гострій фазі COVID-19 експрес-тестами на антиген Abbott становить всього лише 64,2-71,1% серед підтверджених ПЛР-тестом випадків.