Про це повідомляє пресслужба міністерства.
"Наразі проєкт документа оприлюднено для електронних консультацій з громадськістю", - йдеться в повідомленні.
Після доопрацювання і погодження він буде внесений на розгляд Кабінету міністрів для ухвалення.
У міністерстві наголосили, що необхідність удосконалення державної політики у сфері підтримки мови корінного народу спричинена погіршенням її становища до критичного рівня внаслідок тимчасової окупації.
"Оптимальним підходом до розвитку кримськотатарської мови є концепт "української тюркської". Адже йдеться не тільки про обов’язок української держави захистити і розвивати мову корінного народу. Йдеться про величезні можливості для всієї української нації, які повною мірою не усвідомлені. Сьогодні тюркськими мовами розмовляє 170 млн осіб, у тому числі наші стратегічні партнери" - сказав віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков
Заступник міністра Ігор Яременко нагадав, що Мінреінтеграції звернулося до Google і Duolingo з проханням інтегрувати кримськотатарську мову до цих технологічних платформ. Логічною у цьому плані є підтримка розвитку кримськотатарської мови на основі латинської графіки, що абсолютно відповідає міжнародним тенденціям.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb