У Мінфіні повідомили новину про різкі коливання курсу гривні
У Мінфіні повідомили новину про різкі коливання курсу гривні

У Мінфіні повідомили новину про різкі коливання курсу гривні

Глава Мінфіну України Сергій Марченко розповів, яких коливань курсу національної валюти - гривні - варто очікувати найближчим часом.

За його прогнозами, ситуація повинна бути відносно стабільною.

Які коливання курсу гривні прогнозує Марченко

Згідно з прогнозом голови Мінфіну, коливання курсу гривні не повинні найближчим часом виходити за межі 10%. Він зазначив, що поки не бачить ризиків коливань курсу і приводів вважати, що гривня або сильно зміцниться, або сильно девальвує.

У Мінфіні повідомили новину про різкі коливання курсу гривні - Фото 1

Ще більше новин економіки - в наших Telegram і Viber!

За його словами, рівень коливань курсу в межах 10% - цілком нормальний і такі умови практично виключають валютні спекуляції.

За період з початку 2021 року відбулося зміцнення курсу гривні на міжбанку на 1,02% (з 28,31 UAH/USD до 28,02 UAH/USD). При цьому, за 2020 рік мало місце зниження курсу гривні на міжбанку на 19,25% (з 23,74 UAH/USD до 28,31 UAH/USD).

У Мінфіні повідомили новину про різкі коливання курсу гривні - Фото 2

За словами Марченко, ніяких серйозних процесів з курсом гривні не відбувається, а нинішня ситуація є нормальною практикою при тому, що має місце утворення курсу в ринкових умовах, без стороннього впливу. Стабільність формування курсу валюти для Міністерства фінансів і всієї держави, за словами Марченка, - нормальне благо, з яким у країні мають справу протягом достатньої кількості років.

Що відомо про держборг України

Як стверджує Сергій Марченко, державний борг України за весь 2020 рік у 79,9 млрд - не критичний показник по відношенню до ВВП (57%).

Такий розмір держборгу Марченко пояснив досить великим дефіцитом бюджету. Крім того, він нагадав, що критичним періодом можна вважати вересень, адже тоді Україні треба повернути більше 2 млрд доларів.

На сайті MY.UA зібрані найактуальніші новини України і світу.

Так, раніше ми писали, що через зниження тарифів на газ і повернення до державного регулювання в України можуть бути проблеми з МВФ.

А також ми повідомляли, що в Україні істотно зросте прожитковий мінімум.

Приєднуйтесь до нас у Twitter!

Слідкуйте за нами у Flipboard!

Джерело матеріала
loader
loader