Голова ВООЗ обіцяє Україні протиковідні вакцини одній з перших, запевняє у підтримці
Голова ВООЗ обіцяє Україні протиковідні вакцини одній з перших, запевняє у підтримці

Голова ВООЗ обіцяє Україні протиковідні вакцини одній з перших, запевняє у підтримці

КИЇВ. 8 лютого. УНН. Україна є однією з тих країн, які будуть включені в першу хвилю розгортання ініціативи COVAX, а також може розраховувати на підтримку ВООЗ. Про це заявив під час виступу на форумі “Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді” генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус, передає кореспондент УНН.

Цитата:

“Україна є однією з тих країн, які будуть включені в першу хвилю розгортання ініціативи, щоб вакцинувати медпрацівників, старших людей... Ми знаємо, що Україна вже розробила план вакцинації, і ми готові співпрацювати з вами і іншими партнерами, щоб забезпечсити все необхідне знаряддя якомога швидше”, — сказав Гебреєсус.

Водночас він нагадав, що вакцини лише додають, а не заміщують заходи, які треба вжити.

Деталі

Зі слів очільника ВООЗ, на сьогодні у світі розроблено одразу кілька вакцин від коронавірусної хвороби, що є безпрецендентним для людства.

Водночас “понад три чверті вакцин було адміністровано у 10 країнах, які відповідають за 60% глобального ВВП, і майже 2/3 людей, 2,5 млрд населення не мають жодної вакцини. Відтак, населення має серйозний ризик передачі інфекції”.

“Усі уряди намагаються захистити власне населення, але більшість країн, де вже проведено вакцинацію медпрацівників та старших людей, у найкращих людей зможуть захистити світ, якщо вони поділяться з іншими вакцинами, щоб вони теж могли це зробити”, — зазначив він.

Гебреісус також відзначив роботу українських медпрацівників під час пандемії, а також запевнив у підтримці.

“Я хочу пообіцяти, що ВООЗ буде продовжувати надавати вам свою підтримку для того, щоб зупинити передачу, рятувати життя, вибудовувати нормальне життя країни”, — додав він.

Ситуація з вакцинацією від COVID-19 в Україні

Україна, де ще не стартувала вакцинація, уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника - Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші - а це трохи менше мільярда гривень - у разі непідтвердження її достатньої ефективності.

Такі заяви лунають на тлі оприлюднених результатів досліджень щодо ефективності цієї вакцини у 50,38% у Бразилії, яка також домовилася про цю вакцину і вже почала масово щеплювати людей 18 січня. Вакцину також вже почали застосовувати у Туреччині та Індонезії - з 13-14 січня.

Міністр охорони здоров'я Маским Степанов раніше заявляв, що у лютому Україна повинна отримати 700 тисяч доз китайської вакцини Sinovac.

Він також оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax.

Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.

На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

Старт вакцинації в Україні очікується у середині лютого.

Теги за темою
Україна ВООЗ
Джерело матеріала
loader
loader