/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fc484cf47-ba3c-46bb-b140-5b0658497428.jpeg)
Комаровський розповів чи можна вакцинуватися від коронавірусу вагітним
Лікар Євгеній Комаровський у рубриці «Питання – відповідь» пояснив чи варто вагітним боятися вакцинації.
Євгеній Комаровський постійно відповідає на питання своїх прихильників у спеціальній рубриці на офіційному сайті. Так цього разу жінка розповіла, що вона з чоловіком планує вагітність та активно готується до цього. Незабаром в Україні має стартувати вакцинація від коронавірусу, тож жінка поцікавилася чи можна при плануванні чи вагітності робити щеплення та чи не зашкодить це дитині.
Через відносну новизну хвороби досліджень на цю тему немає, а інформації про вплив коронавірусу на вагітність взагалі мало.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F4c8ae554-98bb-4aa3-b360-811d6d64de07.jpeg)
Відповідь фахівця
Євгеній Комаровський наголосив, що небезпеку можуть становити тільки так звані живі вакцини. Наприклад, при створенні вакцин від кору чи поліомієліту використовують живі віруси, тільки сильно ослаблені.
У виготовленні ж вакцини від коронавірусу використовують лише фрагменти самого вірусу. Таким чином якоїсь небезпеки щеплення становити не може.
Для вагітних більшу загрозу становить сам вірус, ніж щеплення. Тому, на думку лікаря, правильним рішенням буде захистити себе на ранніх етапах вагітності. А зробити щеплення ще при плануванні вагітності взагалі дуже мудро.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F91642a44-5536-4dfa-a27c-ad793d5b14e2.jpeg)
Питання в тому, що ніяких нормативних документів стосовно цього питання немає і мало хто візьме на себе відповідальність і заявить, що треба вакцинувати всіх вагітних в першу чергу.
За логікою ж, ні векторні, ні пептидні, ні РНК-вакцини не є протипоказаними для застосування вагітними.
Чекаємо на Вас в месенджерах Telegram та Viber!
Поради для вагітних
Серед хворих на COVID-19 в Україні є чимало вагітних жінок. Часто експрес-тест не показує хворобу, але її виявляють у лабораторії під час аналізу крові.
Перші випадки хвороби серед вагітних в березні минулого року змусили лікарів похвилюватися, адже вплив вірусу ще мало відомий. Тоді вагітну жінку терміново перевозили за 100 км до іншого пологового будинку – з Ворзеля до Білої Церкви.
Пологи пройшли добре.
За дослідженнями ВООЗ зі всіх вагітних жінок, що хворіли на коронавірус у світі, тяжко хворобу переносили лише 1% пацієнток. Усіх їх лікарі врятували.
Український гінеколог пояснює, що якщо жінка при надії не має тяжких хронічних захворювань, то вона не входить до групи ризику щодо того, щоб мати тяжкі ускладнення внаслідок ураження ковідом.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F7364c8fd-1a40-45fa-917a-f320dae4f854.jpeg)
Лікарі кажуть, що внутрішньо хвороба від матері до дитини не передається. У світі зафіксовано дуже мало випадків, коли в новонароджених діагностували коронавірус.
Немає даних, що коронавірус може через плаценту передаватися дитині, також відсутні дані, що вірус передається через молоко матері. Тому ризик зараження новонародженого від матері з COVID-19 не є підвищеним.
Єдине, що радять лікарі, матері необхідно користуватися респіратором під час вигодовування та мити руки.
Решта порад для хворих на вірус мам і породіль не відрізняються від загальних.
Американський коледж акушерів та гінекологів рекомендує уникати скупчень людей, мати власний рушник та антисептик, ретельно мити руки, торкатися обличчя якомога рідше, ходити більше пішки та без необхідності не виходити з дому.
Раніше сайт новин MY.UA писав, що початок вакцинації в Україні знову перенесли через бюрократичні проблеми.
Дізналася, що вагітна і через кілька годин вже стала матір'ю - дивовижна історія вагітності трапилася в США. Дізнавайтеся ще більше цікавих новин на порталі MY.UA.
Читайте актуальні новини на нашому каналі в Twitter
Приєднуйтесь до нас в Flipboard

