Україна та Польща звернулися до Байдена стосовно "Північного потоку-2"
Україна та Польща звернулися до Байдена стосовно "Північного потоку-2"

Україна та Польща звернулися до Байдена стосовно "Північного потоку-2"

Україна спільно з Польщею офіційно звернулися до президента США Джо Байдена з проханням зупинити будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Звернення 22 лютого опублікувало видання Politico.

У заяві говориться, що їх почули в Конгресі США, який наполягав на вжитті заходів, спрямованих на те, щоб зупинити газопровід.

"Польща та Україна давно попереджали про небезпеки, пов'язані з будівництвом "Північного потоку-2". Наші заклики до пильності та сміливості були почуті в Конгресі США, який наполягав на заходах, спрямованих на те, щоб зупинити цей небезпечний проєкт, що викликає розбіжності. Ми закликаємо президента США Джо Байдена використати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкт", - йдеться у звернені.

Глави МЗС зазначили, що в цьому питанні США продовжують відігравати критично важливу роль.

"Необхідно спростувати твердження про те, що "Північний потік-2" став "занадто великим, щоб зазнати невдачі", і що його просто треба завершити. Якщо проєкт буде успішним, Росія може спробувати переконати українську громадськість у тому, що Захід не піклується про власні принципи і, зрештою, про безпеку і процвітання України", - вважають міністри.

Кулеба і Рау зазначили, що цей проєкт - не про енергетичну безпеку Німеччини, "нашого близького союзника і партнера". Водночас вони наголосили, що Україна глибоко цінує зусилля Німеччини щодо встановлення миру на Донбасі та її життєво важливу підтримку реформ в Україні.

"Ми поважаємо право Німеччини висловлювати свою точку зору. Але ми також твердо переконані в тому, що такі проєкт не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин, а натомість необхідно підходити до них із ширшої перспективи інтересів і безпеки Європи загалом", - заявили міністри.

Вони також зазначили, що Захід, очолюваний Сполученими Штатами, не може дозволити собі відступити перед лицем шантажу РФ.

"На карту поставлено багато, але шлях уперед усе ще в наших руках. Автократичні правителі в Кремлі та в інших місцях можуть і повинні нести відповідальність. Захід, очолюваний Сполученими Штатами, не може дозволити собі відступити перед лицем шантажу, який суперечить усьому, за що ми виступаємо", - резюмували вони.

Як повідомлялося, 19 січня 2021 року США розширили санкції проти Російської Федерації. Зокрема, до санкційного списку потрапило судно "Фортуна" і його власник — компанія "КВТ-Рус", які беруть участь у прокладанні російського газопроводу "Північний потік-2".

Автор:
Ігор Бережанський
Джерело матеріала
loader
loader