Інститут масової інформації в березні запустить Школу з безпеки для журналістів. Про це ІМІ повідомив 26 лютого.
«Спеціальний навчальний модуль буде передбачений для чотирьох регіонів з найпроблемнішим рівнем фізичної агресії проти журналістів. Метою школи є актуалізація знань та навичок з безпеки для медійників. За міжнародними стандартами поновлення знань з безпеки має відбуватися що три роки. Через пандемію неможливо провести великі офлайнові тренінги, але вебінари допоможуть розвинути розуміння базових протоколів з безпеки та мати чіткий алгоритм дій реагування на виклики, а також сприятимуть психологічній стійкості», – йдеться в повідомленні.
У межах Школи передбачено чотири тематичних навчальних модулі з безпеки для медійників, у кожному з яких – по чотири онлайн-семінари. Вебінари проводитимуть тренери, медійники, що мають значний досвід роботи в складних ситуаціях і нададуть практичні рекомендації учасникам.
Базові навчальні модулі заплановано на березень, червень, вересень та листопад.
Програма першого модуля «Фізична безпека журналістів»:
- 10 березня 16:00 – фізична агресія проти журналістів: основні виклики. Тренерка, керівниця відділу моніторингу свободи слова ІМІ Катерина Дячук та журналіст hromadske Богдан Кутєпов;
- 17 березня 16:00 – оцінка і планування ризиків у роботі журналістів. Тренерка з безпеки для журналістів ІМІ Ірина Земляна;
- 24 березня 16:00 – робота журналістів у гарячих точках. Консультант з безпеки журналістів Олексій Павлійчук;
- 31 березня 16:00 – юридичні особливості роботи журналістів. Медіаюрист ІМІ Алі Сафаров.
Участь у Школі безкоштовна. Реєстрація обов'язкова за посиланням.
Нагадаємо, у січні 2020 року ГО «Інститут масової інформації» запустила новий ресурс Jmamа, метою якого є дбати про безпеку журналістів. 15 лютого 2021 року ІМІ повідомив про перезапуск Jmamа.
Фото: ІМІ