Переговори ТКГ щодо Донбасу: що обговорювали під час чергового засідання та про що домовилися
Переговори ТКГ щодо Донбасу: що обговорювали під час чергового засідання та про що домовилися

Переговори ТКГ щодо Донбасу: що обговорювали під час чергового засідання та про що домовилися

Головною умовою успішного процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі є виконання Російською Федерацією спільних рішень, ухвалених в рамках роботи нормандського та мінського форматів.

Про це заявив глава української делегації для участі у Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук за результатами чергового засідання ТКГ, що відбулося у середу, 3 березня, на рівні глав делегацій у режимі відеоконференції. Про це повідомляється на сторінці української делегація для участі у ТКГ у Facebook.

Кравчук розпочав засідання з протесту проти оприлюдненого бойовиками повідомлення про "...отримання дозволу на ведення попереджувального вогню для придушення вогневих точок противника" та фактів порушення режиму припинення вогню з боку російської сторони.

"Позиція глави української делегації: ми розцінюємо цю заяву та такі дії як загрозу одностороннього виходу російської сторони з режиму припинення вогню та загрозу зриву виконання Мінських домовленостей", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, решта консультацій відбулися в робочому режимі.

Українська делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації заходів:

  • збереження режиму припинення вогню;
  • безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
  • звільнення утримуваних осіб;
  • розблокування російською стороною роботи КПВВ;
  • забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;
  • допуск представників МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення проведення інспекції ядерних об’єктів на тимчасово окупованих територіях.

Також повідомляється, що Кравчук ще раз нагадав, що будь-які консультації мають сенс лише у випадку, якщо вони матимуть "дієвий практичний сенс та будуть відбуватися в суворій відповідності до ухвалених раніше угод".

"Тверда позиція української делегації: основою врегулювання є чітке виконання спільних рішень, уъвалених в рамках роботи обох форматів і ТКГ, які містять у собі необхідні механізми і для встановлення всеосяжного режиму припинення вогню, і для врегулювання гуманітарної та економічної ситуації на окупованих територіях, які в подальшому стали основою для реалізації політичної частини угод", - йдеться у повідомленні.

Також українська сторона продовжує наполягати на необхідності досягнути домовленості в рамках ТКГ щодо направлення інспекторів МАГАТЕ на тимчасово окуповані території.

"Сторонам вдалося попередньо домовитися про створення робочої групи з моніторингу екологічної ситуації в районі конфлікту, до якої мають увійти міжнародні експерти та профільні представники ТКГ (з економічної підгрупи)", - розповіли в українській делегації.

Наступне засідання ТКГ заплановане на 17 березня.

Читайте також:

  • "Потрібно стати членом ЄС і НАТО, щоб остаточно відірватися від РФ" - Кравчук
  • Останні дії окупантів свідчать про намагання штучно ускладнити ситуацію на лінії фронту - українська сторона ТКГ
  • На Донбасі — реальна війна, а не якась АТО: Кравчук закликав називати речі своїми іменами
  • Кравчук поспілкувався з ватажком "ДНР" на росТБ: у "ЄС" засудили розмову, а Кулеба став на захист
  • Бойовики зірвали знімання ТСН у Мар'їнці обстрілом із великого калібру

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Відео Кравчук з`являвся в російських телеефірах, щоб донести позицію України щодо Донбасу

Кравчук з`являвся в російських телеефірах, щоб донести позицію України щодо вирішення ситуації на Донбасі. Про це Голова української делегації в ТКГ сказав у ефірі ток-шоу "Право на владу". Також він пояснив, що спілкування з представниками бойовиків відбувається, бо свого часу було вирішено залучити їх до переговорного процесу.

Кравчук з`являвся в російських телеефірах, щоб донести позицію України щодо Донбасу
Право на владу
  • Facebook
  • Twitter 1
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Віра Хмельницька
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader