Через коронавірус авіаконцерн Lufthansa втратив майже 7 мільярдів євро
Через коронавірус авіаконцерн Lufthansa втратив майже 7 мільярдів євро

Через коронавірус авіаконцерн Lufthansa втратив майже 7 мільярдів євро

Обіг скоротився з 36,4 млрд у 2019-му до 13,6 млрд євро у 2020 році / Ілюстрація REUTERS

Катастрофічний обвал попиту на тлі пандемії коронавірусу став причиною рекордних втрат, які зазнав авіаконцерн Lufthansa у 2020 році.

Про це повідомляє DW.

Чисті збитки концерну торік склали 6,7 млрд євро, обіг скоротився з 36,4 млрд у 2019-му до 13,6 млрд євро у 2020 році. Про це повідомив глава авіаконцерну Карстен Шпор.

Минулий рік став найскладнішим за всю історію компанії, констатував Шпор. Обмеження, введені з метою стримування пандемії, призвели до безпрецедентного обвалу попиту на повітряний транспорт.

Як повідомив Шпор, авіакомпанії Lufthansa Group у 2020 році скоротили пропозицію на 31%, кількість пасажирів (36,4 млн) склала лише 25% від показників 2019 року.

"Тепер на зміну заборонам на поїздки та карантину мають прийти міжнародно визнані цифрові довідки про вакцинацію і тестування, з тим щоб люди знову могли відвідувати сім'ї та друзів, зустрічатися з діловими партнерами або знайомитися з іншими країнами та культурами", - сказав глава Lufthansa.

За словами Шпора, його концерн очікує, що 2021 теж буде важким і призведе до нових втрат, зокрема скорочення обсягу перевезень до 40-50% від рівня докризового 2019 року. Наслідки для авіаконцерну будуть довгостроковими - лише до середини десятиліття Lufthansa планує повернутися до завантаження на 90%.

Збитки авіакомпаній через пандемію 

  • У 2020 році втрати авіакомпаній через пандемію склали 157 мільярдів доларів.
  • У травні 2020 року влада Німеччини заявила про плани виділити авіаперевізнику Lufthansa пакет допомоги на загальну суму 9 млрд євро. 
  • Авіакомпанія МАУ в період з квітня 2020 по січень 2021 року повернула пасажирам понад 26,5 млн дол.
  • У грудні 2020 року авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» закликала президента України Володимира Зеленського доручити уряду розробити програму дій з надання компанії поворотної фінансової допомоги (позики або стабілізаційного кредиту) з метою виплати заробітної плати співробітникам.
  • 4 лютого 2021 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів України розробляє механізми підтримки вітчизняної авіаційної галузі у період пандемії COVID-19.
  • 25 лютого 2021 року авіакомпанія "Чеські авіалінії"(Czech Airlines) заявила про те, що планує звільнити всіх 430 співробітників через наслідки пандемії коронавірусу.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram

Автор: УНІАН

Теги за темою
Коронавірус пандемія
Джерело матеріала
loader
loader