/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe6559bbe-cfe1-440d-b1fa-3edc2152cb96.jpeg)
Пожежі, повені і посухи: експерти розповіли, що чекає Україну
На Землі постійно відбуваються кліматичні і екологічні зміни, і Україну вони теж зачеплять найближчим часом.
За словами фахівця з питань зміни клімату ГО "Экодия" Ольги Гусакової, в Україні можливе повторення повеней в західних областях, а на півдні — не уникнути посух.
Также щодня свіжі дані про погоду публікуються на нашому погодному агрегаторі MY.UA.
За її словами, зміна клімату — це не тільки підвищення температури, але і збільшення інтенсивності і непередбачуваність природних явищ.
Багато стихійних лих
Фахівці нагадують, що минулого року в Україні відбулося багато різних стихійних лих: повені в Західній Україні, посухи на півдні України, масштабні пожежі в Луганській, Житомирській області та Чорнобильській зоні, пилова буря в Київській та Чернігівській області сильні зливи і град.
Не пропустіть актуальні новини на каналі в Twitter і читайте нас в Flipboard!
Експерт зазначила, що негода істотно вплинула на життя людей.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ff30c5687-3d73-4c16-892b-c8cb6708a283.jpeg)
За словами Гусакової, лише через посуху тільки кукурудзи було повністю втрачено на 203 тис. га, а на 718 тис. га отримано дуже низька врожайність. А через повені у червні 2020 року були затоплені близько 10 тис. житлових будинків. І все це показало — Україна не готова до зміни клімату і нам потрібно адаптуватися до них.
Повторення повеней
«На жаль, є велика ймовірність повторення повеней на Західній Україні, оскільки ліси продовжують вирубувати, а комплексна робота для боротьби з повенями не проводиться. Все частіше ми бачимо, як відбувається перерозподіл опадів, коли протягом короткого періоду часу може випасти місячна норма дощів. Це також наслідок зміни клімату. У результаті в Києві, Львові, Одесі бачимо затоплені дороги та інфраструктура міст не готова до цього», — розповіла Гусакова, пишуть Коментарі.
Посухи
На півдні, зазначила вона, швидше за все теж не уникнути посух. Посухи стають все більшою нормою для аграрних регіонів на півночі і північному сході України, де раніше такі явища майже не спостерігалося.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F47bcf175-6977-4cdc-9f4e-bbe61405db8e.jpeg)
Крім того, зміна клімату не викликає пожежі, але значно їх посилює. Оскільки через сухе повітря, відсутність дощів, причиною пожежі може стати недопалок або спалювання трави.
Інші найактуальніші новини України і світу - в нашому Telegram і Viber!
Нагадаємо, раніше MY.UA повідомляв, коли в березні будуть сильні магнітні бурі.

