Замість Тімура Мірошниченка «Слов’янський базар у Вітебську» вестиме Андрій Доманський
Замість Тімура Мірошниченка «Слов’янський базар у Вітебську» вестиме Андрій Доманський

Замість Тімура Мірошниченка «Слов’янський базар у Вітебську» вестиме Андрій Доманський

Замість Тімура Мірошниченка «Слов’янський базар у Вітебську» вестиме Андрій Доманський

Замість Тімура Мірошниченка «Слов’янський базар у Вітебську» вестиме Андрій Доманський. Про це повідомляє Tut.by.

Ім'я телеведучого каналу «Інтер» вже вказано на офіційному сайті білоруського фестивалю.

Нагадаємо, 30 березня 2021-го стало відомо, що телеведучий Тімур Мірошниченко заявлений ведучим фестивалю «Слов’янський базар у Вітебську», якій він вів останні 10 років. Це викликало негативну реакцію у соцмережах та ЗМІ. Пізніше Мірошниченко повідомив, що відмовився брати участь у фестивалі, який фінансується з бюджету Союзної держави Білорусі та Росії, а також відбувається під патронатом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка.

30 березня голова правління АТ «НСТУ» Зураб Аласанія повідомив, що Мірошниченко звільнився з каналу за власним бажанням. Тімур Мірошниченко повідомив «Детектору медіа», що планує працювати на Суспільному за сумісництвом.

Також із Тімуром Мірошниченко припинив співпрацю канал «Україна», на якому він вів програму «Зірковий шлях». Як повідомили джерела «Детектора медіа»,  телеведучий з квітня братиме участь у новому проєкті каналу «1+1». 

Андрій Доманський потрапив до скандалу у 2018 році, коли на «Інтері» показали концерт «Победа. Одна на всех», в якому він був ведучим. Причому скандал стався ще до ефіру, коли в інтернеті було оприлюднено уривок записаного концерту.

Доманський у підводці сказав наступний текст: «Сегодня мы не можем позволить, чтобы улицы наших городов называли именами фашистских преступников, а их портреты безнаказанно проносили в факельных шествиях по нашей столице, где каждый метр полит кровью наших соотечественников». Далі продовжувала ведуча Анастасія Даугулє: «И пусть иногда нам кажется, что все против нас, что мы чужие в своей стране. Но это не так. Нас много. Нас сотни в этом зале и миллионы – перед экранами телевизоров». Після цього біля офісу каналу «Інтер» проходила акція протесту. «Національний корпус» вимагав, щоб із запису концерту було видалено «пропагандистські заклики».

Учасники акції розклеїли на фасаді будівлі та на автомобілях каналу листівки з надписами «Зробимо Інтер патріотичним» та #ІнтербудеНАШ, а також розфарбували вивіску на вході до будівлі в жовто-блакитний колір. На акції протесту чергувала Нацполіція. Активісти обіцяли діяти в рамках українського законодавства.

Тим часом організація «Вільні люди» пікетувала будівлю компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка виробляє новини для «Інтера». Пікетувальники вимагали зняти концерт з ефіру повністю. 

Реагуючи на пікети «Інтера», Нацрада закликала мовників «знайти істинні слова свободи» у День пам’яті та примирення та не розколювати суспільство.

9 травня 2018 року на «Інтері» вийшов анонсований концерт «Победа. Одна на всех», наприкінці якого від ведучого Андрія Доманського пролунала фраза, через яку будівлю каналу і офіс «Національних інформаційних систем» пікетували активісти.

11 липня 2018 року Нацрада вирішила оштрафувати «Інтер» на 4 млн 46 тис грн (25% ліцензійного збору) за розпалювання ворожнечі концертом до Дня Перемоги «Победа. Одна на всех». Канал оскаржив це рішення в суді.

26 червня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив повністю позов телеканалу «Інтер» проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та скасував призначений Нацрадою штраф у розмірі 4 млн 46 тис. грн (25% ліцензійного збору) за розпалювання ворожнечі концертом до Дня Перемоги 2018 року «Победа. Одна на всех». Нацрада оскаржила рішення ОАСК в апеляційному суді.

Наприкінці 2020 року Апеляційний суд підтвердив, що Нацрада неправомірно оштрафувала канал «Інтер» на 4 мільйони.

Теги за темою
Білорусь Новини Суспільство
Джерело матеріала
loader
loader