Після COVID-19 найчастіше українці скаржаться на зміни в грудній порожнині, а також серцево-судинній та нервовій системі. Такі найбільш поширені ознаки "постковідного" синдрому під час пресконференції назвав професор Національного медичного університету імені Богомольця Сергій Дубров, передає "5 канал".
Каже, що такі симптоми можуть проявлятись 12 і більше тижнів від початку захворювання. Після тяжкого перебігу пацієнти потребують допоміжної респіраторної підтримки. Навіть якщо ПЛР-тест уже показує негативний результат.
Поширеними ознаками "постковідного" синдрому є також тривала слабкість, порушення пам'яті, проблеми зі сном. Дубров зауважив, що нині в Україні нема чітких рекомендацій з лікування "постковідного синдрому". У Євросоюзі та США рекомендують відновлювальну терапію, фізичну реабілітацію, повноцінне харчування та нормальний сон.
Говорили на пресконференції і про повторні випадки захворювання. Епідеміологиня Наталія Виноград пояснила: вдруге людина може захворіти не лише через новий збудник, а й через так званий "інтер-фероно-дефіцит".
"З'явилися роботи про відхилення або патологію - уроджену або набуту - в процесі попереднього захворювання на КОВІД. Це стосується системи інтерферону. Це перший і основний захист. Ми це називаємо "інтерферонодефіцит". Це достатньо поширена патологія. Вона і пояснює можливість людини часто хворіти на різні респіраторні захворювання", - зауважила епідеміологиня.
Нагадуємо, утричі перевантажена реанімація в лікарні імені Мечникова у Дніпрі. Про це повідомив головний лікар Сергій Риженко.