Таке рішення було прийнято на першому засіданні нового складу Ради з державної підтримки кінематографії 9 квітня 2021 року. Онлайн-трансляція засідання здійснювалася на фейсбук-сторінці Держкіно.
За кандидатуру продюсера Артема Колюбаєва, запропоновану головою Держкіно Мариною Кудерчук, члени Ради проголосували одноголосно.
Нагадаємо, 31 березня Кабмін затвердив оновлений склад Ради з державної підтримки кінематографії. До неї увійшли:
- креативний продюсер, телеведучий та актор Юрій Горбунов;
- кіно-та телевізійний продюсер Артем Колюбаєв;
- режисер-постановник Анатолій Матешко;
- продюсер Олександр Недбаєв;
- виконавчий продюсер Маріанна Новікова;
- продюсер та кінознавець Поліна Томачова;
- актор та режисер Олексій Тритенко;
- керівник адвокатського об'єднання «АРОУ» Микола Чиханцов;
- продюсер Віктор Яриш.
Рада з державної підтримки кінематографії – орган, створення якого передбачає закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», ухвалений 23 березня 2017 року. Склад Ради обирається терміном на два роки. Після закінчення дворічного строку повноваження члена Ради припиняються автоматично. Одна й та сама особа не може бути включеною до складу Ради більше як на один строк поспіль. члени Ради призначаються строком на два роки, і повноваження попереднього складу добігли кінця 6 березня 2021 року.
До складу Ради входять дев’ятеро осіб – по одному представнику від Мінкульту і Держкіно та сім представників від творчих спілок, громадських об’єднань, господарських об’єднань, один з яких повинен мати вищу юридичну освіту, а один – вищу економічну. Саме цих семеро членів і обирала конкурсна комісія.
Як писав «Детектор медіа», попередній склад Ради з державної підтримки кінематографії провів своє останнє засідання 26 лютого 2021 року.
26 лютого представники кіноспільноти направили до Мінкульту заперечення щодо деяких претендентів на членство у Раді з держпідтримки кіно. Вони проаналізували перелік осіб, що подали документи на відбір до членів Ради, та знайшли невідповідність до вимог конкурсу в 12 заявках із 37. Тож вимагали переглянути склад конкурсної комісії з відбору членів Ради з державної підтримки кінематографії та вилучити з переліку претендентів у члени Ради осіб, документи котрих не відповідають вимогам закону та/або містять потенційну загрозу чи реальний конфлікт інтересів.
5 березня 2021 року експертна комісія обрала нових членів Ради з державної підтримки кінематографії.
За результатами відбору конкурсної комісії шестеро новообраних членів Ради з держпідтримки кінематографії (крім Маріанни Новікової) фігурували в листі-запереченні представників кіноспільноти до Мінкульту.
Фото: Укрінформ