Команда вчених із Тель-Авівського університету і медичної організації "Клаліт" дослідила, що південноафриканський штам коронавірусуможе бути стійким до вакцини Pfizer.
Про це пише The Times of Israel
Як зазначається, Ізраїль використовував вакцину Pfizer для вакцинації мільйонів громадян. Так, науковці секвенували мазки 150 ізраїльтян, які мали позитивний результат на COVID-19, незважаючи на те, що вони були щеплені. Це дослідження показало, що поширеність південноафриканського штаму серед заражених осіб, які отримали щеплення, була у вісім разів вищою, ніж серед невакцинованих і інфікованих.
Професорка Аді Штерн, яка очолювала дослідження, зазначила, що результати цього дослідження її не потішили. За її словами, результати показують, що південноафриканський варіант вірусу в порівнянні з вихідним штамом та британським варіантом "здатний прорвати захист вакцини". Однак вона додала, що кількість досліджених занадто мала, щоб робити остаточні висновки про вакцину Pfizer.
"Ми можемо сказати, що це менш ефективно, але потрібні додаткові дослідження, щоб точно встановити, наскільки", - сказала Аді Штерн.
Професор Ран Балісер, директор з досліджень "Клаліт", сказав, що це дослідження було дуже важливим. Він наголосив, що це було перше у світі дослідження, яке показало, що вакцина Pfizer може бути неефективною проти південноафриканського штаму коронавірусу.
Нагадаємо, китайська вакцина Coronavac пройшла лабораторний контроль в Україні.
Відео Новини України: як коронавірус вплинув на проведення пробного ЗНО-2021
У масках та з температурним контролем. Відбулося пробне ЗНО. Щоправда не скрізь. Через те, що з обмеженнями курсує громадський транспорт, пробне тестування на два тижні відтермінували у Києві, Миколаївській та Чернігівській областях. У перенесенні тестування є певні ризики - зізналися організатори ЗНО. Які ж саме та чому сьогодні у деяких аудиторіях сиділо всього по одній дитині. Про випробування пробним тестуванням – дивіться далі.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Марія Бойко