Відсторонення на дві доби наглядової ради "Нафтогазу" заради звільнення голови правління компанії Андрія Коболєва є юридичною маніпуляцією та наругою над принципами корпоративного управління держпідприємствами і демонструє повернення до практики ручного управління. Про це йдеться в заяві прес-служби компанії.
"Прийняте Кабінетом Міністрів України рішення є юридичною маніпуляцією. Звільнення Наглядової ради на дві доби заради прийняття рішення про звільнення Голови правління є наругою над засадничими принципами корпоративного управління державними підприємствами", – наголосили в "Нафтогазі".
У компанії пояснили, що пропозиції про призначення чи звільнення голови правління компанії разом з відповідним рішенням наглядової ради є виключною компетенцією наглядової ради і не можуть бути передані на рівень загальних зборів акціонерів.
"Спосіб, яким сьогодні було прийнято серія рішень щодо органів управління Нафтогазу, демонструє повернення до практики ручного управління державними підприємствами", – прокоментували рішення Кабміну в "Нафтогазі".
В компанії зазначили, що у 2020 році "Нафтогаз" забезпечив 13% доходів Держбюджету – 141 мільярд гривень, і наразі компанія лишається єдиною державною компанією, яка має міцний запас ліквідності на рахунках у розмірі 57 млрд гривень.
"Безконтрольний доступ до цих коштів та їхнє нецільове використання ставлять під загрозу підготовку України до проходження наступної зими", – зауважили в "Нафтогазі".
Також у компанії запевнили, що такі дії уряду дають сигнал інвесторам, що умови роботи державних підприємств України "непередбачувані і можуть бути змінені в інтересах політичної доцільності".
"Такі дії Кабміну є сигналом всім державним підприємствам: робота в інтересах бюджету та народу України, а не в інтересах окремих політичних сил, буде каратися", – підсумували в "Нафтогазі".
Нагадаємо, 28 квітня Андрія Коболєва звільнили з посади голови правління НАК "Натфтогаз України" рішенням уряду, призначивши новим головою правління компанії Юрія Вітренка. Сам Коболєв заявив, що жодних заяв на звільнення не писав.