SMM як інструмент просування соціально значущих подій
SMM як інструмент просування соціально значущих подій

SMM як інструмент просування соціально значущих подій

SMM як інструмент просування соціально значущих подій

Сьогодні SMM усе частіше використовується як піар-інструмент, зокрема для просування соціально значущих ініціатив та проєктів корпоративно-соціальної відповідальності. Завдання таких кампаній — привернути увагу якомога більшої кількості людей до важливих питань, і де, як не в соцмережах із їхніми мільйонними аудиторіями, зробити це найпростіше?

Згідно з останніми дослідженнями, українська аудиторія фейсбука зросла на мільйон і на початку 2020 року становила 14 млн. Водночас кількість користувачів інтсаграма збільшилася на 0,5 млн і сягнула 11,5 млн. Тож значна частина українців отримує інформацію із соцмереж, і цей факт не можна ігнорувати.

SMM як інструмент просування соціально значущих подій - Фото 2

SMM як інструмент просування соціально значущих подій - Фото 3

Джерело — Цифрове агентство PlusOne

Ми в PLEON Talan використовуємо соціальні мережі як засіб комунікації для більшості проєктів, незалежно від того, чи потребують вони широкого розголосу або ж спрямовані на вузьку аудиторію. Останніми прикладами активного використання соціальних мереж стали проєкти бренду України: Ukraine NOW, інформаційна кампанія на підтримку земельної реформи в Україні та Всеукраїнський форум «Україна 30».

Бренди йдуть у соціальні мережі, щоб комунікувати із цільовою аудиторією або цільовими групами. Швидкий зворотний зв'язок допомагає виявити проблеми людей і дізнатися громадську думку. А для нас як для комунікаційної агенції це «матеріал» для подальшої роботи.

Більшість SMM-кампаній із піар-складником мають на меті підвищення впізнаваності та привернення уваги до об'єкта комунікації. Коли ми розпочинали організацію Всеукраїнського форуму «Україна 30» — заходу державного значення, — перед нами стояли амбітні цілі, як-от своєчасне охоплення аудиторії та підтримання високого рівня залученості. У межах проєкту нам вдалося охопити 2 млн осіб і забезпечити залученість на рівні 14 %.

Щоб SMM-кампанія була ефективною та досягала поставлених цілей, необхідні:

  • стратегія присутності в соціальних мережах (цілі, аналіз, формати, контент, TOV, сценарії спілкування);
  • команда (копірайтер, модератор, менеджер, таргетолог — склад команди залежить від масштабу проєкту);
  • медіаплан і бюджет на просування.

Для успішної реалізації проєкту важливі всі елементи. Виважена стратегія дає змогу виконати завдання. Команда проєкту є передумовою якісної роботи й гарантом реалізації стратегії. А грамотно складений медіаплан і бюджет підтримують кожен крок до мети.

Утім, у SMM-кампаніях із піар-складником можна натрапити на підводні камені. Наприклад, отримати статус реклами, «пов'язаної із соціальними питаннями, виборами або політичними подіями». Саме з такою проблемою ми стикнулися, готуючись до проведення Всеукраїнського форуму «Україна 30», коли майже всі рекламні запуски отримували політичний статус, адже згадувалися політичні фігури й посадовці — учасники заходу.

Рекламодавці часто не готові до такого розвитку подій і можуть витратити багато часу, щоб розв'язати проблему запуску рекламної кампанії із зазначеним статусом. Фейсбук висуває низку вимог. Тож якщо ви запускаєте відповідну рекламу, пам'ятайте, що вам потрібно:

  • здійснити обов'язкову авторизацію та ідентифікацію менеджера, який запускатиме рекламу;
  • створити дисклеймер, у якому буде зазначено спонсора реклами;
  • врахувати те, що платіжний засіб, із якого списуватимуться кошти, повинен мати українське походження (якщо йдеться про запуск реклами в Україні та для України).

Наша команда була готова до вимог соціальної мережі. Усі можливі авторизації та модерації проходили завчасно, що дало нам змогу збільшити ефективність кампанії.

Певна річ, SMM-кампанії мають і недоліки, які не обмежуються ймовірністю потрапляння до категорії, «пов'язаної із соціальними питаннями, виборами або політичними подіями», що створює перешкоди. Неприємною новиною може стати й фактична вартість рекламної кампанії. Водночас за платного просування втрачається нативний складник комунікації. До того ж фідбек на комунікацію в соціальних мережах може бути негативним і звести нанівець усі ваші старання.

Але переваг усе ж таки більше. Використовуючи канал SMM як інструмент піар-кампанії, ви отримуєте:

  • великі можливості охоплення цільової аудиторії та таргетингу;
  • залучення активної аудиторії до комунікації;
  • швидкий зворотний зв'язок, який дає змогу точніше планувати наступні кампанії;
  • різноманіття рекламних форматів, місць для розміщення та варіативність повідомлень.
Теги за темою
Статті Виробництво
Джерело матеріала
loader
loader