Рада не дозволила полісменам використовувати електрошокери
Рада не дозволила полісменам використовувати електрошокери

Рада не дозволила полісменам використовувати електрошокери

Національна поліція виступає за розширення підстав використання правоохоронцями електрошокерів
Фото з відкритих джерел

Для ухвалення документу за основу не вистачило 100 голосів

Верховна Рада відхилила законопроєкт №4375 «Про внесення змін до статті 45 закону України «Про Національну поліцію». Документ у першому читанні підтримали 126 народних депутатів при необхідних 226.

Документом пропонувалося дозволити поліцейським використовувати електрошокери для:

  • затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і при цьому фізично протидіє поліцейському;
  • затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  • затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі поліцейського.

Крім того, законопроєкт пропонував дозволити Нацполіції використовувати електрошокери для відбиття нападу тварини, що загрожує життю або здоров’ю особи, зокрема й поліцейського.

Раніше народна депутатка та член комітету Олександра Устінова з питань правоохоронної діяльності повідомила про те, що закон про дозвіл використовувати електрошокери винесли на голосування в Раді в обхід рішення профільного комітету.

Вона зазначила, що «законопроєкт провалили на комітеті та відправили на доопрацювання автору. Але вперше за час роботи комітету цього скликання – законопроєкт не повертають автору, а виносять в зал начебто для відхилення».

За словами заступника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, цей законопроєкт мав розширити можливості використання електрошокерів для Національної поліції.

«Цей закон потрібний не для поліцейських, а для всіх громадян України, бо нині через недосконалість законодавства ми не можемо використовувати електрошокери повною мірою для того, щоб зупиняти тих осіб, які заподіюють шкоду суспільству», – сказав Геращенко.

Він додав, що через це наразі поліцейські змушені використовувати для захисту чи затримання вогнепальну зброю.

Раніше повідомлялося, що МВС планує частково замінити поліцейські кийки на електрошокери.


Джерело матеріала
loader
loader