МВФ очікує від України «більшого прогресу»
МВФ очікує від України «більшого прогресу»

МВФ очікує від України «більшого прогресу»

Місія МВФ працювала в Україні у грудні 2020 – лютому 2021 року
Фото з відкритих джерел

Фонд нагадав Україні умови для отримання траншу

Міжнародний валютний фонд продовжує переговори з Україною і очікує від неї більше прогресу для отримання другого траншу за програмою stand by. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Дискусії продовжуються», – цитує видання слова директора Департаменту комунікацій МВФ Джеррі Райса під час брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Він нагадав, що серед основних тем залишаються збереження незалежності Національного банку України і продовження політики гнучкого обмінного курсу, середньострокова фінансова стабільність, боротьба з корупцією і покращення корпоративного управління.

Нагадаємо, 9 квітня 2020 року МВФ затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на 3,6 млрд СПЗ, або близько $5 млрд, негайним виділенням першого траншу в розмірі $2,1 млрд.

Після виділення першого траншу планувалося чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня 2020 року, а також червня 2021 року.

Відомо також, що до 1 червня парламент ухвалить необхідні закони для продовження співпраці з МВФ.

Раніше радник президента України з питань економіки Олег Устенко заявив, що якщо Міжнародний валютний фонд відмовиться надавати Україні кредит до вересня, витрати держбюджету будуть скорочені.

Місія МВФ працювала в Україні у грудні 2020 – лютому 2021 року. 12 лютого місія завершила роботу в Україні без результату. Сторони не домовилися про перегляд програми stand-by, що призвело б до надання Україні чергового траншу.

Наприкінці лютого МВФ озвучив головні претензії до України. Серед ключових українських питань у фонді відзначили посилення управління банківським наглядом Національного банку, бюджетний дефіцит, фінансові ризики і зміцнення судових органів. При цьому МВФ констатує наявність низки невирішених питань стосовно антикорупційної, фіскальної та енергетичної політики, та чекає від української сторони інформації по їх вирішенню для продовження обговорень.

Джерело матеріала
loader
loader