Конституційний суд 3 червня розпочне розгляд справи за конституційним поданням народних депутатів щодо закону Про обіг земель сільськогосподарського призначення.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомила постійний представник Верховної Ради в КС, заступник голови парламентської робочої групи з врегулювання конституційної кризи, заступник голови Комітету ВР з питань правової політики, народний депутат від «Слуги народу» Ольга Совгиря.
"3 червня Конституційний суд розпочне розгляд справи за конституційним поданням народних депутатів про конституційність закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» (т. зв. закон про земельну реформу)», - повідомила вона.
Депутат додала, що розгляд справи відбудеться у формі усного провадження - із заслуховуванням позицій учасників та залучених експертів у справі та з прямою відеотрансляцією засідання.
Совгиря також послалася на своє повідомлення від 1 вересня, в якому повідомляла, що на розгляді в КС знаходиться вже три конституційних подання народних депутатів, які стосуються конституційності «земельної реформи».
"Позиція всіх трьох конституційних подань зводиться до тези, згідно з якою вільний обіг саме земель сільськогосподарського призначення підриває основи суверенітету і незалежності України, а також, що проведення «земельної реформи» можливе тільки в разі її схвалення на всеукраїнському референдумі», - зазначила парламентар.
Запуск ринку землі в Україні
- 28 квітня 2020 року президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення", який вводить ринок землі в Україні з 1 липня 2021 року.
- Закон передбачає поетапну земельну реформу: з 1 липня 2021 року купувати сільськогосподарські землі зможуть тільки фізособи-громадяни України з обмеженням в 100 гектарів. На другому етапі, з 1 січня 2024 року, розмір концентрації збільшиться до 10 тисяч гектарів, а купувати землі зможуть також юридичні особи.
Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram
Автор: Тетяна Поляковська