В Індії на тлі зростання кількості випадків ураження пацієнтів чорною пліснявою, стала фіксуватися інша грибкова хвороба - біла цвіль.
Про це в четвер, 20 травня, повідомляє газета The Times of India.
Як вказує видання, чотири випадки захворювання виявлені в лікарні Медичного коледжу міста Патна.
За словами фахівців, "біла цвіль" несе більшу небезпеку, ніж "чорна".
"Біла цвіль гостро впливає на легені та інші органи, а також нігті, шкіру, шлунок, нирки, мозок. Подібно "чорної цвілі" ця інфекція також грибкова, яка особливо загрожує хворим з діабетом або проходять лікування від коронавірусної інфекції з пригніченою імунною системою", - пояснив завідувач кафедри мікробіології Медичного коледжу Патни доктор Сінгх.
Він уточнив, що при пізньому виявленні така інфекція може привести до смерті.
Лікар також, звернувся до пацієнтів з коронавірусом, щоб вони серйозно поставилися до "білої плісняви" і стежили за симптомами.
Видання нагадує, що чорна цвіль діагностована у тих пацієнтів з коронавірусною інфекцією, які перебували у відділенні інтенсивної терапії та протягом довгого часу приймали стероїди.
"Це захворювання також зустрічається у пацієнтів з діабетом, які отримують великі дози стероїдів протягом тривалого часу", - йдеться в статті.
Випадки грибкового захворювання зафіксовані в штатах Раджастхан, Телангана, Махараштра, Карнатака, Уттаракханд, Мадх'я-Прадеш, Андхра-Прадеш, Біхар і національному столичному окрузі Делі (в який входить Нью-Делі).
Раніше влада індійських штатів Раджастан і Телангана оголосила про епідемію мукормікозу - грибкового захворювання, відомого як "чорна цвіль", який насамперед вражає людей, які перехворіли на COVID-19.
Відео Новини світу: Індія зазнала удару руйнівного циклону
Подвійний удар. Жахливий шторм, від якого потерпає Індія, підірвав і без того ослаблені можливості країни боротися з коронавірусом, спалах якого останнього місяця призвів до надзвичайних заходів. Тепер інфраструктура в зачеплених стихією районах понівечена, а про соціальне дистанціювання, коли люди ледве рятуються від високої води, - немає і мови. Про наслідки руйнівного циклону – у сюжеті.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Олена Вус