В Україні у квітні на 13% у річному вираженні збільшилося промислове виробництво.
Про це повідомляє Держстат.
Так, зазначається, що промислове виробництво в Україні у квітні 2021 року в річному вираженні - до квітня 2020 року - без урахування коригування на ефект календарних днів збільшилось на 13%. А з урахуванням коригування на ефект календарних днів промвиробництво у квітні в річному вираженні збільшилось на 12,5%.
Порівняно з попереднім місяцем промвиробництво у квітні збільшилась на 2,7% без урахування сезонного коригування і зменшилось на 3,2% - з урахуванням коригування.
Зростання за галузями:
- у видобувній промисловості і розробці кар'єрів у квітні цього року зростання виробництва порівняно з квітнем 2020 року становило 6,6%;
- у переробній промисловості спостерігалося зростання на рівні 17%;
- у постачанні електроенергії, газу, пари та кондиціонованого повітря виробництво зросло на 6,5%.
У розрізі основних промислових груп: виробництво товарів проміжного споживання виросло на 25,2%, а щодо споживчих товарів тривалого користування спостерігалося зростання на 103%. З інвестиційних товарів спостерігалося зростання виробництва на 28,6%, а із споживчих товарів короткострокового користування спостерігався спад - на 0,3%.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що загалом у 2020 році порівняно з 2019 роком промвиробництво в Україні скоротилося на 5,2%. Падіння зафіксували у добувній, переробній промисловості та постачанні електрики і газу.
Відео Легка промисловість України на 80 % залежить від імпортної сировини
Українські дизайнери, швачки та закрійниці роблять усе - від шкарпеток до сумок та взуття. Але майже всі працюють з іноземною сировиною. Якщо на початок 90-х на одного українця припадало 20 квадратних метрів вітчизняної тканини, то тепер - лише 2 метри. Більшість текстильних комбінатів в Україні - мертві. Чому вітчизняна легка промисловість на 80 % залежить від імпортної сировини та як з цим боротися – у сюжеті.
- Telegram
- Messenger
- Viber
- Автор:
- Ірина Загородня