/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Ffbe9d872-ebe9-4bdc-9453-326bf58f8902.jpeg)
Золотий громадський транспорт: незабаром кілька міст України підвищать ціну на проїзд
У кількох українських обласних центрах місцева влада прийняла рішення підвищити ціну на проїзд у громадському транспорті. Про це повідомили в Telegram-каналі "Україна зараз".
Підвищення ціни торкнеться всіх видів громадського транспорту
При цьому варто відзначити, що збільшення вартості разового проїзду торкнеться не тільки маршрутні таксі, а й електротранспорт, в тому числі і метро.
Так, наприклад, у Львові вже з кінця травня проїзд у маршрутці коштує десять гривень. Те ж саме стосується і Вінниці, де встановили таку ж ціну з сьогоднішнього дня (першого червня).
У всіх міст свій підхід і одні й ті ж причини
Разом з тим, не відстає і Миколаїв, де місцева влада так само прийняли рішення підвищити ціну на проїзд. Тепер вона коливатиметься в межах від 6 до 10 гривень. Зазначається, що це залежатиме від відстані.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2Fe03ce3de-cfcd-4dae-b1cf-43a2572d5e4e.jpeg)
Варто відзначити, що у всіх міст застосовуються різні підходи до питань підвищення цін на громадський транспорт. Наприклад, якщо в Миколаєві вартість залежить від відстані, то в Хмельницькому – від часу доби (після восьмої вечора квиток коштує дорожче). До слова, тамтешня міськрада теж вирішила підвищити ціни на проїзд.
Переглянули транспортні тарифи і в Дніпрі. Там хочуть підвищити до 10 гривень вартість за проїзд у маршрутці і до 8 гривень - за проїзд у тролейбусі. Самі ж перевізники хочуть, щоб квитки коштували не менше 12-13 гривень.
Всіх можна зрозуміти
Городяни від таких тенденцій, як і від будь-якого підвищення тарифів, звичайно, не в захваті. Їх можна зрозуміти: багато людей під час локдаунів втратили доходи, а дехто і роботу. І зайвих грошей на транспортні витрати у них немає. Однак, з іншого боку, можна зрозуміти самих перевізників, яких COVID-19 буквально "відправив у нокаут". Через карантинні вимоги різко скоротилася кількість пасажирів, яких можна перевозити за один рейс. А при цьому витрати на перевезення зросли в ціні.
Багато людей не проти платити більше за проїзд, але при цьому вони хочуть бачити, за що вони платять. І тут справа зовсім не в пандемії, так як у багатьох українських містах громадський транспорт не ремонтують і не змінюють вже роками. А в деяких випадках - навіть десятиліттями. Сідаючи в такі маршрутки, пасажири не тільки забувають про комфорт, але і часом ризикують життям.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Fadmin%2F120774a2-03a2-47dc-bc46-1110ee83b919.jpeg)
Раніше ми повідомляли, що ціни на проїзд у громадському транспорті в Україні, в середньому, злетять приблизно в півтора рази.
Так само можливо вам буде цікавий видання аналітичний матеріал від MY.UA про те, кого українцям звинувачувати за можливе підвищення тарифів на світло.

